iPhone

5 důvodů, proč by měl Apple k novým iPhonům přibalit USB-C nabíječku

18W USB-C nabíječka je už součástí balení nových iPadů Pro


Lightning nebo USB-C? Dilema poslední doby, které Apple intenzivně musí řešit. USB-C nabíječka může s novými iPhony přijít, nebude to ale jenom kočkopes?

Zatím to vypadá, že nejpravděpodobnější variantou u nových iPhonů, které přijdou letos, bude absence současné USB nabíječky. Ta by nově měla nabídnout USB-C port, ale v samotných iPhonech zůstane lightning konektor. V balení totiž ještě dostanete kabel s jedním koncem lightning a druhým USB-C. Proč by to měl Apple chtít?

iPhone 2019 nabíječka

1) Rychlost nabíjení

Pořád nám kalifornská společnost cpe 5W malou USB nabíječku. Kdo o ni stojí? Je sice fajn, že si ji pak nemusíte kupovat (i když už asi doma máte podobných nabíječek hromadu), ale pokud skutečně každý den nabíjíte iPhone tímto bazmekem, docela vás lituji. Musí to totiž trvat neskutečně dlouho. Nové iPhony podporují rychlé nabíjení a i když se tím Apple rád chlubí, musíte na to mít dodatečnou výbavu. 18W adaptér, který už teď Apple přidává do balení s novými iPady Pro zvládne iPhone 8, 8 Plus, X, XS a XS Max nabít během půl hodiny až na 50 %.

2) Univerzálnější port

Mám MacBook Pro, který nabíjím USB-C kabelem. K iPhonu mi dali lightning kabel s klasickým USB. Kam ho ale zapojit? Nebýt dvou USB-C hubů a jednoho USB-C na USB adaptéru, k Macu drátově iPhone nepřipojím. I ostatní výrobci začínají hojně do svých telefonů zařazovat USB-C porty. Nikomu nepřeji nic zlého, ale když si pak třeba najdete přítelkyni s Android telefonem, který už má USB-C, nebudete u ní za exota (nebo obráceně). iPadem Pro už iPhone také nabijete a světe div se, stačí k tomu právě kabel s lightning a USB-C portem.

3) Současné příslušenství nemusíte vyhazovat

Onen zmíněný kočkopes na začátku může být paradoxně k užitku. Apple se jen tak lightning konektorů v iPhonech nezbaví a možná je to dobře. Schválně, kolik máte doma příslušenství, které do lightningu připojujete? Já používám externí mikrofon, spoustu nabíjecích kabelů a nějaké redukce. Škoda všechno najednou vyhazovat. Pamatuji dobu, kdy se podobný přechod udál z Dock connectoru právě na lightning. Zvláště se stojánkem jsem se těžko loučil.

4) Oboustranný konektor

Nejsem debil, abych strkal kabel do díry špatnou stranou! No, zřejmě si říkáte často to samé. A přesto se vsadím, že se vám to někdy „povedlo“. A nemuselo se to ani takto povést, ale stačí, když spěcháte a jen si to neuvědomíte. Lightning oboustranný je a jak je pohodlné do iPhonu kabel zastrčit (teď neberu bezdrátové nabíjení, které je ještě pohodlnější). I druhý konec kabelu, který zastrčíte do nabíječky, si podobný komfort, a vy s ním, zaslouží!

5) Můžete zničit tu hnusnou bílou krabičku

Poslední důvod je spíše k zasmání, protože mě nic lepšího nenapadlo. Ale za ty roky jsem si k 5W adaptéru vypracoval celkem slušnou averzi. Není to nejlepší společník, když zrovna spěcháte a budí ve mně dojem, že Apple chce na svých zákaznících co nejvíce vydělat.

Máte další důvody? Napište nám je do komentářů pod článek!

Zdroj