Univerzální schránka je užitečnou funkcí v novém macOS a iOS 10

Univerzální schránka skvěle využívá ekosystému Applu. Je to další funkce, která spadá pod Kontinuitu mezi používáním macOS a iOS 10.

Podmínkou pro fungování nové vychytávky je mít na Macu nejnovější systém macOS Sierra a na iOS zařízení pak desátou verzi iOS. Obě zařízení musí být přihlášena do iCloudu se stejným Apple ID účtem.

 

Jednoduché jak facka, prostě Apple

Pokud je vše splněno, stačí zkopírovat text, fotku nebo video na jednom zařízení a obsah schránky se přenese na iCloud. Na druhém zařízení pak jen vložíte obsah, který se natáhne právě z cloudového Apple systému.

Univerzální schránka

Jsem zvědavý, jak bude vyřešena rychlost přenosu dat do schránky. Když budete kopírovat větší videa, je jasné, že nahrání na iCloud server chvilku potrvá. Samozřejmě bude hodně záležet na vašem připojení u obou zařízení.

Dále není zatím jasné, jestli je nějaký limit velikosti souboru, který takto zkopírujete. Při velikosti několikaminutového 4K videa to může být problém.

 

Apple se inspiroval, jeho univerzální schránka je ale nejlepší

Je to několik let zpátky, kdy se vývojáři vytasili se svými aplikacemi v App Storu, které poskytovaly stejnou funkci. Museli jste si na každé zařízení aplikaci stáhnout, přihlásit se k účtu a pak složitě kopírovat a vkládat přes kontextovou nabídku.

Univerzální schránka

Zde složitosti odpadají, funkce je integrována do systému. Věřím, že vše bude fungovat, i když i v minulosti se ukázalo, že Apple není neomylný a dokáže uživatelům otrávit život a radost z používání zařízení.

macOS Sierra a iOS 10 jsou nyní dostupné pro registrované vývojáře. Stahovat mohou ze stránek Apple Developer. Ostatní musí počkat do července, kdy se objeví veřejné betaverze systémů. Ostré verze pak přijdou na svět na podzim.

Zdroj: Appleinsider.comKam dál?