Apple TV

tvOS 13 beta už se dá veřejně testovat. Jak na to?

Instalaci vynutíte během chvilky, je to jednodušší než u ostatních systémů


Současně s ostatními systémy Apple uvolnil i první veřejné tvOS 13 beta. Nový operační systém pro Apple TV si můžete užít už teď.

První veřejná beta verze tvOS 13 je navlas stejná jako v pořadí druhý update tvOS 13 pro vývojáře, který Apple uvolnil minulý týden. Systém bude v ostré verzi dostupný na podzim letošního roku.

Jak si nainstalovat tvOS 13 beta

Instalace beta verze tvOS 13 je jednodušší než v případě iOS 13 nebo macOS Catalina 10.15. Vše provedete rovnou z Apple TV, není třeba tak jiné zařízení. Jen musíte být přihlášeni v Beta programu.

  • Jděte na počítači, Macu nebo třeba iPhonu na stránky Apple Beta Program
  • Na stránkách se zaregistruje s Apple ID, které používáte na Apple TV
  • Zapněte Apple TV a jděte do Nastavení
  • Přejděte na volbu Aktualizace Software v části Systém
  • Teď už jen stačí zapnout volbu Get Beta Updates

Teď budete dostávat upozornění i o dalších beta aktualizací pro tvOS 13.

Co tvOS 13 přinese?

tvOS 13 obsahuje novou domovskou obrazovku, jejímž cílem je usnadnit hledání nového obsahu. Podporuje automatické přehrávání videí, takže rovnou vidíte, jak video vypadá a o čem zhruba je.

tvOS 13 beta

Velkým updatem je i podpora více uživatelů, takže každý člen rodiny může mít v Apple TV vlastní profil a svůj doporučovaný obsah. Nové ovládací centrum pak dokáže rychle mezi profily přepínat.

Nový systém tvOS 13 je už připraven na příchod herní platformy Apple Arcade. Ta bude k dispozici koncem roku i na ostatních systémech iOS, iPadOS a macOS. Nabídne neomezený přístup k více než 100 novým a exkluzivním hrám za měsíční poplatek. Bude se hodit, že k Apple TV připojíte bezdrátové ovladače z Xboxu nebo PlayStationu 4.

Apple se ani na své Keynote nezmínil, že s tvOS 13 přinese podporu funkce Picture-in-Picture. To znamená, že budete moct sledovat v malém okně přehrávané video a zároveň se pohybovat například s nastavení systému.

Druhá beta tvOS 13 přináší funkci Picture-in-Picture do Apple TV

Poslední výraznější změnou jsou pak nové spořiče obrazovky s mořskou tématikou, vytvořené ve spolupráci s televizní společností BBC.

Zdroj