Trust Sila jsou levná bezdrátová sportovní sluchátka. A co zvuk?

Bezdrátová sluchátka na sport hledá nejeden milovník poslechu hudby při běhu. Jestli máte navíc hluboko do kapsy, koukněte na Trust Sila.

Dovolím si tvrdit, že více uživatelů už preferuje bezdrátová sluchátka, oproti drátovým. Ten komfort je značný a svoboda také. Prostě se nemusíte ohlížet, kde ten drát je připojený, jestli můžete zvednout ruku, nebo třeba úplně od zdroje hudby odejít. Zvláštní kategorií jsou pak sluchátka sportovní. Od nich vyžadujete, aby byla lehká, měla na sobě ovládání, protože vytahovat telefon při běhu je prostě nepraktické a aby hrála co nejlépe za pokud možno co nejméně kaček.

Trust SIla

Trust Sila jsou zajímavou a hlavně levnou alternativou k ostatní dražší konkurenci. Mají své limity a je nutné si je před koupí uvědomit. Také ale za necelých 700 Kč získáte to, co potřebujete. Sportovní pár sluchátek, které propojíte pomocí Bluetooth a praktické ovládání s mikrofonem.

 

V balení je toho více než dost

Trust chce nabídnout maximum doplňků už v balení. K samotným sluchátkům tak dostanete nabíjecí USB kabel, který má na jednom konci klasické USB a na druhém Micro USB. Když vám nebudou sedět v uších gumové nástavce, lze je vyměnit za další dva páry. Celkem jsou tedy v balení 3 páry gumových nasazovacích držáků, které mají klíčový vliv na usazení v uchu.

Za těch pár stovek je toho opravdu celkem dost. Nástavce potěší, ale co už je příjemné méně, je jejich způsob usazování. Budete si muset zvyknout a chvilku trénovat, protože výrobce nepočítá s tím, že sluchátko zastrčíte do ucha, nýbrž zasunete pouze už zmíněný gumový nástavec a sluchátko zůstává trček ven z ucha. Je to zvláštní způsob, sluchátka v uších drží, ale moc elegantně to nevypadá.

Způsob usazení sluchátek je jiný, než obvykle znáte. Vyhraďte si aspoň 10 minut na vyzkoušení velikosti gumových nástavců a také na trénink s jejich usazením.

Když už jednou sluchátko do ucha dostanete, nikde netlačí ani neškrábou a i delší nošení je pohodlné. Díky gumovým nástavcům se tedy nestává, že by vás začaly uši po chvilce bolet.

Nabíjení probíhá přes přiložený Micro USB kabel, který zapojíte do ovládání na propojovacím kabelu mezi sluchátky. Na jedno dobití vydrží hrát kolem 6 hodin, což udává i informace na balení. Je to lehce nadprůměrná hodnota, když uvážíme, jak jsou sluchátka malá. Baterie je přímo v ovládání a to je naopak větší, než by mohlo být příjemné. Při běhání jej pod pravým uchem cítíte a je nutné si na to zvyknout.


Trust

Společnost byla založena v roce 1983. Jedná se o předního výrobce digitálního příslušenství. Portfolio produktů se zaměřuje na tablety, počítače, notebooky, herní zařízení, chytré telefony nebo televizory. K dostání jsou produkty jak online, tak v kamenných obchodech po celém světě. Důraz je kladen na atraktivní design, použitelnost a cenovou dostupnost.

Zdroj: Trust.com


Zvukově Trust Sila nepřesvědčí

Asi se shodneme, že to nejdůležitější v případě sluchátek, je kvalita reprodukce zvuku. Ta je v případě Trust SIla průměrná a od produktu v této cenové hladině nelze čekat žádné zázraky. Pokud se zaposloucháte do svých oblíbených skladeb, které znáte nazpaměť, budou hrát jakoby za zdí. Jedním z důvodů je určitě způsob přenosu zvuku a absence aptx kodeku, který dokáže posílaná data lépe komprimovat a neochudit vás o detaily.

Trust SIla

Použité měniče také nebudou dosahovat kvalit dražší konkurence a když si necháte přehrát tu stejnou skladbu ze stejného přehrávače na Trust Sila a na něčem několikanásobně dražším, rozdíl je velký. Srovnával jsem i s originálními drátovými EarPods od Applu, které koupíte za 900 Kč, a i zde je slyšet lehký rozdíl. Samozřejmě, u někoho může hrát roli, že preferuje na úkor lepšího zvuku bezdrátové provedení.

Pokud chcete bezdrátová sluchátka na sport a vaše peněženka neskáče zrovna radostí, může to být dobrá volba. S telefonem bez problémů Trust Sila propojíte, spojení drží a nepadá. Po chvilce cviku se naučíte rychle sluchátka nasazovat a díky ovládání s mikrofonem vyřídíte pohodlně při sportu i hovory. Na druhou stranu se musíte spokojit s horším zvukem a poněkud těžkopádnou konstrukcí ovladače, který je při pohybu nepříjemně pod pravým uchem cítit.

Klady

  • Výdrž baterie na jedno nabití
  • Bezproblémové párování

Zápory

  • Kvalita reprodukce zvuku
  • Velké a těžké ovládání na kabelu

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Trust.

Název: Bezdrátová sluchátka Trust Sila

Cena: 649 Kč

Parametry: Pohodlné gumové nástavce pro dlouhé nošení, propojovací kabel sluchátek s ovládáním, Bluetooth s dosahem až 10 metrů, zabudovaný mikrofon na ovladači pro příjem hovorů, potlačení okolního hluku při telefonních hovorech, nabíjecí Micro USB kabel, doba přehrávání na jedno nabití kolem 6 hodin, frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz, rozměr měničů 15 mm

Kompatibilita: všechna chytrá zařízení s podporou Bluetooth A2DP profilu

Rozměry: hmotnost: 41 g

Bezdrátová sluchátka na sport hledá nejeden milovník poslechu hudby při běhu. Jestli máte navíc hluboko do kapsy, koukněte na Trust Sila. Dovolím si tvrdit, že více uživatelů už preferuje bezdrátová sluchátka, oproti drátovým. Ten komfort je značný a svoboda také. Prostě se nemusíte ohlížet, kde ten drát je připojený, jestli můžete zvednout ruku, nebo třeba […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Zvuk
Váha a rozměry
Cena

Dobré

Shrnutí : Trust SIla jsou levná bezdrátová sluchátka určená ke sportu. Poskytují jednoduché a bezproblémové propojení s přehrávačem přes Bluetooth, ale zvukově patří mezi průměr.

User Rating: Be the first one !
65


Kam dál?