iOSTip

Jak zapnout Emoji smajlíky v iOS (tip)


Psaní zpráv s různými smajlíky se stalou nedílnou součástí mobilní a internetové komunikace. Dnes se dozvíte, jak si tyto smajlíky zapnout ve vašich iOS zařízeních.

Emoji je druh smajlíků, který původně pochází z Japonska a hojně se rozšířil do celého světa. Pokud jste členem určité Apple komunity, např. na Twitteru, zajisté jste si všimli, že uživatelé píší smajlíky – Emoji.

Postup je naprosto jednoduchý. Nejprve běžte do Nastavení (1). V nastavení vyberte položku Obecné (2), pod kterou se nachází možnost Klávesnice (3). Zvolte tuto možnost a znovu vyberte z nabídky položku Klávesnice (4). Nyní jste v té nejdůležitější nabídce, kde provedete vše potřebné. Stiskněte nabídku Přidat novou klávesnici… (5) a ze seznamu vyberte tu s názvem Emotikony (6). Klávesnice se přidá automaticky.

Vše máte nastavené a teď už jen stačí začít psát jakýkoli text a vkládat Emoji. Jděte například do aplikace Zprávy, kde stiskněte klávesu s motivem zeměkoule (7). Touto klávesou přepínáte vámi předem zvolené klávesnice. Stačí najít tu se sadou Emoji smajlíků a vložit emotikon do textu (8).

Doufám, že vám tento návod přišel vhod a že vaše komunikace bude hned veselejší.