Co právě hraji – kartičky The Elder Scrolls: Legends – Heroes of Skyrim

Karetní partie už není jen prší nebo mariáš. Vyjma Hearthstonu je jich už pěkná řádka. Ať už jsou méně či více kvalitní, hře The Elder Scrolls: Legends – Heroes of Skyrim byste svou pozornost věnovat rozhodně měli.

Tento seriál je zaměřen na jeden i více herních titulů, které zrovna hraji, nebo jsem hrál, v uplynulém týdnu. Nejedná se o recenzi, návod, a ani žádné škatulkování, spíše jde jen o takovou polemiku nad tím, jak jsem na těch hrách vlastně závislý.

Hearthstone od Blizzardu staví na světě Warcraft a těží z toho jako nejoblíbenější on-line hra světa. Jenže s množstvím expanzí se v ní nováček nechytne a starý harcovník se začíná pomalu ztrácet. Na to, naskočit do rozjetého vlaku jménem The Elder Scrolls: Legends – Heroes of Skyrim, však ještě není pozdě. Navíc ten nestaví primárně na on-line zápolení a přináší i množství singleplaerové zábavy.

 

Kartičky, kartičky a zase kartičky

Skirim vychází z rozsáhlého světa The Elder Scrolls. Ať už jej znáte, nebo ne, nemusí vám to být na škodu. Stačí vědět, že jsou zde orkové i draci, elfové i lidé, někdo se může, někdo se nemusí, někdo je slabý a někdo všechny porazí.

Cílem je samozřejmě vyhrávat. K tomu je přítomná rozsáhlá singleplayerová kampaň s pěkně vykresleným příběhem, který má pěkná videa a vždy vás uvede do obrazu. K tomu si stačí zvolit záložku Story. Bojovat však můžete i v Solo Arena. Chcete-li zápolit s reálnými protihráči, je zde záložka Play nebo Verus Arena.

Abyste měli šanci na úspěch, je třeba vytvořit si silný balíček vyvážených charakterů.

Abyste měli šanci na úspěch, je třeba vytvořit si silný balíček vyvážených charakterů. Pár do začátku sice dostanete, více si jich ale musíte koupit za vydělané zlaťáky, nebo za své reálné peníze. Dostáváte je i za plnění misí nebo postupu na vyšší úroveň.

Balíček přitom stojí úplně stejně, jako v Hearthstonu, tedy 100 zlatých, pokud se bavíme, když nechcete investovat měnu v korunách. Rozdíl je však v tom, že zde si svůj balíček vytvoříte z padesáti karet namísto jen třiceti. Tím je trochu větší tlak na to, mít jich spíše více, než méně.


The Elder Scrolls V: Skyrim je akční hra na hrdiny (RPG) s otevřeným světem vytvořená společností Bethesda Game Studios a vydaná společností Bethesda Softworks. Jedná se o páté pokračování série akčních fantasy her na hrdiny The Elder Scrolls, které následuje po předchozím dílu The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Hlavní příběhová linie Skyrimu vypráví o boji hlavní postavy (hráče) proti dračímu bohu Alduinovi, Požírači světů, který má podle pradávného proroctví zničit svět. Příběh se odehrává dvě staletí po událostech v Oblivionu ve fiktivní provincii Skyrim, která je nejsevernějším a nejhornatějším teritoriem kontinentu Tamriel ležícím na planetě Nirn.

Hráč má možnost dle přání prozkoumávat krajinu a bez omezení ignorovat či odsunout hlavní úkol. Skyrim byl recenzenty všeobecně vyzdvihován, hra se těšila i vysoké a rapidní prodejnosti: během prvních 48 hodin od jejího vydání hráči zakoupili přes 3,5 milionu kopií

Zdroj: Wikipedie


 

Mechanika věda je

Rozdíl není jen v počtu karet v balíku, ale i v tom, jak vypadá hrací plocha. Ta je totiž rozdělena na 4 pole, kdy mezi sebou bojují ty naproti sobě. Záleží tedy nejen na tom, jakou kartu vynesete, ale i na tom, kam ji vložíte. Jedno pak je, zda ji chcete dát před tu, která už na hrací ploše je, nebo za ní. V tom totiž volbu nemáte, jako v Heartstonu, a nová karta se vloží vždy na konec řady.

Toto strategii samozřejmě v něčem limituje, ale zase ji to obohacuje v nových mechanizmech, kdy některé karty mohou útočit nezávisle na rozdělení plochy, a také je zde možnost výměny stran, která vám, nebo vašim soupeřům, může pěkně zatopit.

I zde mají některé karty přidanou hodnotu v podobě tauntu, pak je zde Prophecy, Lethal a mnoho dalšího.

I zde mají některé karty přidanou hodnotu v podobě tauntu, pojmenovaném jako Guard. Pak je zde Prophecy, Lethal a mnoho dalšího. Charge, který může útočit hned, zůstává se stejným jménem i efektem, že může útočit hned, aniž by čekal celé kolo.

Například ale chybí Hero Power, místo toho jsou zde tokeny, které prasknou při určitém počtu životů, čímž si líznete do ruky novou kartu. Ta, když obsahuje Prophecy, ihned se vynese na hrací stůl. Ještě tu jsou různé powerupy, vylepšující statisktiku karet, kouzla, vylepšování atd.

Jasně, je to kopírka od začátku do konce, která přináší jen několik jiných mechanizmů, pokud ale už jste Hearthstonem omrzeni, může vám být karetní Skyrim opravdu dobrou náhradou. Překousnout jen musíte neustálé a docela dlouhé načítání.

icon
The Elder Scrolls: LegendsBethesda Softworks LLCGamesZdarmaStáhnout


Kam dál?