iOS

Sytém iOS 12 běží na 88 procentech kompatibilních zařízení

Operační systém iOS 12 je velice populární, překonal i oblíbenost svého předchůdce


Apple zveřejnil statistiky adopce jeho zatím posledního mobilního operačního systému. Systém iOS 12 je nainstalovaný na celých 88 procentech zařízení.

Měsíc před tím, než dostaneme k dispozici ostrou verzi iOS 13, uveřejnil Apple statistiky toho, jak si vede jeho aktuální a již téměř rok starý systém iOS 12. Ten je nainstalovaný na celých 88 procentech zařízení, 7 procent zabírá iOS 11, o zbývajících 5 procent se pak dělí ještě starší systémy. Zařízení s nimi ale již nemají možnost aktualizace na novější iOS.

Sytém iOS 12

Pokud se pak podíváme na ty iPhony, iPady a iPody touch, které nejsou starší čtyř let, jedná se dokonce o 90procentní podíl tohoto systému. Zbývajících 10 procent je zde rozděleno mezi iOS 11, které má 7 procent podílu a ještě dřívější operační systémy, které zabírají pouhá 3 procenta.

Nejlepší aplikace pro iPad ve městě, na pláži i na horách

 

Systém iOS 12 již nyní překonal předchůdce

Takovouto měrou adopce se iOS 12, který je široké veřejnosti k dispozici od představení iPhonů Xs, Xs Max a XR, přehoupl přes popularitu iOS 11. Ten byl totiž v prvním zářijovém týdnu loňského roku nainstalován „jen“ na 85 procentech zařízení. Je ale pravdou, že jej provázely o poznání větší „dětské“ chyby, jakým např. bylo zpomalování iPhonů atd.

Nástupce v podobě iOS 13 již nepůjde nainstalovat na iPhony 6 a starší, iPadOS pak na iPady Air 1. generace a iPady mini 3. generace. Jak to pak bude s mírou adopce, je otázkou. Pro všechny uživatele je, spíše než množství novinek, důležitá především stabilita a spolehlivost. A tu Apple alespoň slibuje.

Zdroj