iPadPříslušenství

Smart Keyboard pro iPad Pro je neopravitelná, zjistil iFixit


iFixit rozebral novou chytrou klávesnici pro iPad Pro. Za povšimnutí stojí speciální tkanina, kterou Apple do útrob zařízení integroval.

Rozebraná klávesnice neposkytuje moc překvapení, a obsahuje tedy to, co by se dalo očekávat. V článku se podíváte na vodivou tkaninu, přepínače pod klávesami a základní desku, která poskytuje napájení a integrované obvody.

 

Klávesnice je voděodolná

iFixit si nejprve vzal na paškál „high-tech texttilii“, která přichází do styku s vnějším okolím a prsty uživatele a usoudil, že látka by mohla být z nylonu. Materiálem je podobná klasické větrovce, kterou máte všichni doma a nosíte ji v chladnějším počasí. Měla by tak odolat hrubšímu zacházení, a i tekutině. Proto je voděodolná a také by měla odolat poskvrnění. Rozlité víno jí tak neublíží, a ani nezanechá následky v podobě skvrn.

Smart Keyboard pro iPad Pro je neopravitelná, zjistil iFixitZ vnitřní strany tohoto potahu se nalézá vodivá látka, která přináší energii po stisknutí klávesy do iPadu Pro. Pod touto vrstvou je rozprostřeno plátno sloužící místo drátů nebo tradičních flex kabelů. iFixit je tímto řešením přímo nadšen a dodává, že díky tomu je klávesnice odolnější.

Aby těch vrstev nebylo málo, tak poslední je ta s plošnými spoji. Obsahuje 64 přepínačů (pro každou klávesu jednu). Řešení je stejné jako u nového MacBooku. Nic dalšího u klávesnice nehledejte. Žádné LED diody, baterie nebo další vychytávky neobsahuje.

 

Je neopravitelná a není levná

iFixit hodnotí opravitelnost každého zařízení, které rozebere. Smart Keyboard dostala hodnocení 0 z 10. Tedy naprosto neopravitelná a v případě nefunkčnosti některé součástky musíte produkt vyměnit. U nás v České republice se zatím nemusíte moc vzrušovat, není dostupná, a není ani s českým rozložením kláves. V americkém Apple Storu se prodává za 169 dolarů, což v přepočtu může být kolem 4 500 Kč. O problému s dostupností jsme psali v našem článku s prvními dojmy z iPadu Pro.

Smart Keyboard pro iPad Pro je neopravitelná, zjistil iFixit

Jak tedy používat iPad Pro bez klávesnice Smart Keyboard?

Apple toto podcenil. Po uvedení iPadu Pro bylo všem jasné, kam produkt cílí, a že hlavně kreativci a uživatelé, kteří tvoří obsah, budou zařízení kupovat. K tomu je klávesnice skoro nepostradatelná a bez ní toho uděláte na iPadu Pro polovinu. Řešením je zakoupit konkurenční klávesnici od Logitechu, kterou Apple prodává i v českém Online Storu. Vyjde na necelé 3 900 Kč a má podsvícené klávesy. No, chce se tedy říci, aspoň něco.

Jaký je váš názor na novou Smart Keyboard? Napište nám do komentářů pod článkem!

Zdroj: Macrumors.com, idownloadblog.com