Smart Case – Chraňte si záda

Na nedávném WWDC 2012 byl poměrně v tichosti představený Smart Case, který dokonale navazuje na předešlý Smart Cover, který je veřejností neskutečně oblíbený.

Zatímco Smart Cover chránil pouze displej Vašeho iPadu, nový Smart Case nabízí ochranu celého tabletu – tedy i jeho zadní části. Pojďme si společně tento obal představit a udělat si na něj obrázek hlavně z praktického hlediska, což je rozhodující.

Představení

Smart Case je k dispozici přímo v českém Apple Online Store a to za příjemnou cenu 1 190Kč (s bezplatným doručením). Oproti staršímu Smart Coveru je nepatrně dražší, ale za to svým uživatelům nabízí podstatně více. Pokud se rozhodnete pro svůj iPad druhé, nebo třetí generace zakoupit právě tento obal, můžete vybírat z celkem šesti barev. Bohužel se zatím jedná pouze o polyurethanové materiály a na kožený Smart Case si budete zřejmě muset chvilku počkat. Při objednání stačí tedy zvolit správnou barvu a jako bonus si na horní zadní část můžete nechat gravírovat prakticky jakýkoliv text – přezdívku, jméno, nebo napříkald citát. Gravírování na zadní stranu iPadu je zdarma. Na zadní části je také umístěno logo samotné společnosti Apple.

Co Smart Case nabízí?

Tento obal v první řadě nabízí plnohodnotnou ochranu Vašeho iPadu. Určený je jak pro druhou, tak i třetí generaci jablečného tabletu. Pokud jste tedy spolu se Smart Coverem řešili jak efektivně chránit i tolik náchylná záda proti poškrábání – na řadu přichází právě Smart Case. Samozřejmě jsou k dispozici magnety a přední část se dá efektivně srolovat právě pomocí nich. Probouzení displeje překlopením jedné části obsahující magnet je také nedílnou součástí dokonalého příslušenství pro Váš iPad.

K dispozici je tedy šest barevných variant a polyurethanový design, který rozhodně nikoho neurazí. Smart Case dále nabízí plnohodnotnou kompatibilitu s iPadem druhé generace a Novým iPadem, který obsahuje již moderní a nový retina displej s báječným rozlišením. Kromě ochrany displeje a zadní hliníkové části iPadu nabízí Smart Case také stojánek, díky kterému můžete například sledovat filmy, nebo po otočení na druhou stranu bezproblémově psát e-maily a komunikovat se světem. Stačí pomocí magnetků ve víku náležitě složit a postavit na stůl buď pro sledování filmů, nebo psaní na softwarové klávesnici. Samozřejmě je přístup ke všem systémovým tlačítkům jako je zapnutí a vypnutí iPadu, snížení nebo zvýšení hlasitosti. Dále tlačítko pro uzamčení otáčení displeje nebo další funkce, které si můžete v nastavení vybrat a jako poslední jsou k dispozici také konektory pro nabíjení zařízení a připojení sluchátek do 3,5mm jack konektoru.

Objednávám…

Pokud jste se rozhodli jeden ze šeti barevných obalů na iPad objednat, rozhodně neprohloupíte a dostanete do ruky kvalitně zpracované příslušenství, které je přímo od společnosti Apple. V žádném případě se iPad díky ochraně zadní části nepřehřívá a nemusíte mít strach. I při spuštění několika aplikací, nebo hraní graficky  náročnějších her jsem nezaznamenal žádné zahřívání. Ještě je nutno podotknout, že v levé dolní části je reproduktor, nad kterým není Samrt Case plný, ale obsahuje průduchy pro bezproblémový poslech Vaši oblíbené muziky. Pokud si chcete objednat tento dokonalý obal, připravte si 1 190Kč, což je velice přijatelná cena.

+ kompatibilní s iPadem druhé a třetí generace 
+ šest barevných kombinací 
+ plnohodnotná ochrana přední i zadní části 
+ možnost pomocí magentu vytvořit stojánek iPadu

– bohužel není k dispozici i kožený caseKam dál?