Firma Apple

Slovo z redakce


Každých 14 dní se budeme snažit shrnout to, co se (nám) v posledních dnech stalo. Nečekejte ale seznam rumorů, spekulací a dalších nepodložených informací, kterých se na světové síti objevují denně tisíce. Půjde spíše o osobní zápisník jednoho z nás, z naší redakce. V prvním kole vyšla řada na mě. Díky Kubo, že jsi mě k tomu dokopal!

Photo 1 2

Každou minutu, kterou prosedím u střihu VideoCastu si lámu hlavu nad tím, kde mít umístěny velké videosoubory a zároveň s nimi moci rychle pracovat. Vlastním totiž předposlední generaci MacBooku Air, tedy poslední, která postrádá USB 3.0. A to je problém! Thunderbolt disky jsou stále drahé, vnitřní SSD malé (128 GB) a moje trpělivost při hlášce o nedostatku místa na disku menší a menší. Přišel tedy čas na zásadní krok. MBA 2011 prodávám a kupuji nejnovější generaci. Sbohem, měl jsem Tě rád. [space height=”HEIGHT”]Neustále mi přichází hromada mailů každý den. Redakční mail v porovnání s tím osobním nabývá na své zaplněnosti řádově desetkrát rychleji. Člověk by řekl, že v dnešní době už bude elektronická korespondence ztrácet význam a vše se přesune na sociální sítě. Opak je ale pravdou. Jsem rád, že alespoň naši interní komunikaci v redakci jsme nadobro a definitivně přesunuli na Podio, takovou malou sociální síť a každý z našich redaktorů ji používá.

[quote align=”center” color=”#999999″]Překvapuje mě, že Jirka Babica je pořád tak populární postavička v českých končinách.[/quote]

Každé ráno kontroluji Twitter a několik desítek účtů, které sleduji. Překvapuje mě, že Jirka Babica je pořád tak populární postavička v českých končinách. Na druhou stranu, jeho kuchařské (ne)umění mu mohou závidět všichni, kteří se na televizní obrazovky nikdy nedostanou. Po ranním zhlédnutí tohoto povedeného kulinářského filuty a jeho rad, jak udělat omeletu, jsem chtěl znovu usnout a zaspat vše, co jsem viděl. Zabrat se mi znovu už nepovedlo a tak jsem se raději uklidnil snídaní. Co jsem snídal? No přece omeletu! Ale nebojte se, tu Jirkovu rozhodně ne. Jestli vás zajímá, jak opravdu dobře omeletu připravit, mrkněte na toto video.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=57afEWn-QDg[/youtube]