Siri je aktivně používána na více než půl miliardě zařízení

Hlasová asistentka Siri roste jako z vody a minulý rok to platilo dvojnásob. Siri nyní aktivně používá více než 500 miliónů zařízení.

Apple nám Siri poprvé ukázal v říjnu 2011 po boku tehdy nového iPhonu 4s s iOS 5. Od té doby ušla hlasová asistentka obrovský krok dopředu a Apple ji stále vylepšuje.

iPhone 4s a funkce

Podle posledních zveřejněných čísel používá aktivně Siri více než 500 milionů zařízení. To je celkem slušné číslo a pro představu, minulý rok v červenci to bylo 375 milionů. Siri aktuálně můžete používat na všem, co má logo nakousnutého jablka – iPhone, iPad, iPod Touch, iMac, Macbook, Apple Watch, Apple TV a v následujících týdnech se přidá i HomePod.

Siri

Pro představu, Apple ve třetím a čtvrtém fiskálním období roku 2017 prodal 87,7 milionů iPhonů, 21,7 milionů iPadů a 9,7 milionů počítačů Mac. Pokud si prodeje sečtete, vyjde vám číslo 119,1 milionů zařízení, které podporují Siri a to v číslech ještě nejsou započítány prodeje Apple Watch a Apple TV.

Obchod

Bohužel pro nás, Siri stále neumí česky. Na druhou stranu můžeme doufat, že nás Apple v roce 2018 překvapí a alespoň nějakou základní funkcionalitu Siri v češtině nabídne.

Zdroj: appleinsider.comKam dál?