Šibenice – hádejte správná slova

Hledáte hru, která vás zabaví na léto a přitom se ještě trochu vzděláte? Pak je právě pro vás klasická Šibenice, která v sobě skrývá hodně.

Jak jistě všichni znáte šibenici, kterou mnoho z nás hrávalo na základní škole například při výuce angličtiny. Jedná se o populární hru, ve které se hádají slova, jež má na mysli zadavatel. Zabavit se tak touto hrou můžou úplně všichni.

Ze všeho nejdřív je důležité načrtnout čárky, které ukazují počet písmen slova. Pak už se jen hádají písmenka a za každé neuhodnuté se staví postupně šibenice s panáčkem. Jinak tomu není ani v této hře, kde hádáte až 9 300 podstatných jmen. Slova to jsou z běžného života, ale čím lepší budete, tím těžší dostanete.

sibenice4

Celé rozhraní nemá žádné menu nebo rozdělení podle obtížnosti. Hned po spuštění na vás vyskočí první slovo na hádání. Nemusíte se ovšem bát, že byste se nenaučili hru ovládat, celý princip je opravdu jednoduchý. Klikáte na písmenka a hádáte. Po vyzkoušení daného písmenka se vám buď zařadí na správné místo ve slově, nebo se začne stavět šibenice. Dohromady se můžete zmýlit až osmkrát. Ačkoli se to může zdát hodně, tak se může stát, že slovo neuhádnete. Naštěstí máte neomezený čas, takže můžete v klidu přemýšlet.

Hra je propojena s Game Centrem, kde si poměřujete s ostatními, pouze kolik jste uhodli slov v řadě a jaké úrovně jste dosáhli. Ta se vám po více neuhodnutí může snižovat, ale počítá se logicky ta nejvyšší.

Ve hře zažijete spoustu zábavy i napětí a přemýšlení. Rozhodně také dokáže zabít nudné chvilky, kdy musíte na něco čekat a podobně. Jedná se tedy o klidnou hru, kterou bych určitě doporučil.

Klady

  •  Zábavná
  • Spousta slov

Zápory

  • Nerozdělenost obtížností
Item not available.
Hledáte hru, která vás zabaví na léto a přitom se ještě trochu vzděláte? Pak je právě pro vás klasická Šibenice, která v sobě skrývá hodně. Jak jistě všichni znáte šibenici, kterou mnoho z nás hrávalo na základní škole například při výuce angličtiny. Jedná se o populární hru, ve které se hádají slova, jež má na […]

Hodnocení

Hratelnost
Grafika
Hudba a zvuk
Cena

Skvělé

Shrnutí : Rozhodně povedená hra v podobně klasické šibenice, která jen tak neomrzí a zabaví.

User Rating: Be the first one !
89


Kam dál?