Nainstalujte si Shiftit a mějte uspořádání oken na macOS pod palcem

Aplikace Shiftit je velice malá, má kolem 500 KB, ale je neuvěřitelně nápomocná. Shiftit totiž umí automaticky „ukotvit” otevřená okna. Nemusíte tedy okna zmenšovat či zvětšovat manuálně.

Pokud se vám již několikrát stalo, že jste nepohodlně nastavovali velikost okna tak, aby vám vše vyhovovalo, doporučuji vám tuto aplikaci. V menu si lze vybrat, kam se má právě aktivní okno posunout, popřípadě ukotvit.

Shiftit

Aplikace tedy například řeší problém s tím, že pokud si na svém Macu maximalizujete okno, zmizí systémový dock s aplikacemi a okno se přesune na svoji vlastní „plochu”. Pokud ale okno maximalizujete přes aplikaci Shiftit, okno se roztáhne až k docku, takže uvidíte jak otevřené okno, tak také dock. Stejně tak lze dát dvě aplikace vedle sebe (rozdělit obrazovku atd.).

Shiftit

To, co výše popisuje lze samozřejmě udělat i ručně, ale manuálně to zabere o trochu více času. Možná jednou časem Apple umožní tyto operace provádět přímo v systému macOS. Do té doby nám ale stejně dobře poslouží tento užitečný program.

Shiftit si můžete zdarma stáhnout ZDE.Kam dál?