Aplikace a HrymacOS

Shazam pro OS X (první pohled)


Shazam jistě znáte už dlouho ze svých mobilních telefonů, nyní přichází i na dospělý systém OS X a jak tvrdí vývojáři, funguje opravdu kouzelně.

Jeden z nejznámějších programů pro rozpoznání aktuálně hrané písničky dorazil i na Mac. Aplikace se dá stáhnout zdarma z App Storu a po instalaci se usídlí v horní liště. Pokud je aktivní, je zabarvena do modra a snaží se rozpoznávat jakýkoli okolní zvuk.

Screen Shot 2014-07-31 at 21.56.34

Rozpozná jak hudbu z iPhonu, iPadu, Macu nebo jiného hudebního zdroje. Identifikace je záležitostí několika vteřin a poté se objeví notifikace, o kterou skladbu jde. Rozpozná jak písničky, tak hudbu z filmu. Kliknutím na ikonu Shazamu se rozbalí seznam již zaznamenaných písní, takže se vám tvoří automaticky playlist. Jedním kliknutím se dostanete na oficiální stránky Shazamu a odtud si můžete písničku koupit, případně zde vidíte celé CD. Nákupem se samozřejmě rozumí odkaz na iTunes.

Screen Shot 2014-07-31 at 21.51.51

Je docela komické, když si právě přehráváte náhled rozpoznané písně a Shazam ji znovu identifikuje. Naštěstí je možné automatickou identifikaci jednoduše vypnout. Žádné další nastavení aplikace nemá a její používání je maximálně jednoduché.

[box type=”success” ]

snadné ovládání
bezkonkurenční služba
[/box]

[box type=”error” ]
téměř žádné nastavení
[/box]

AplikaceShazam

Velikost: 3,3 MB

Cena: Zdarma