iPhone

Selfie kamera se má v letošních iPhonech hodně zlepšit. Bude duální?

Rozlišení vzroste na 12 megapixelů a speciální nátěr zajistí neviditelnost


Selfie kamera je velmi využívanou částí současných telefonů. Nejnovější iPhony sice umí vykouzlit přední čočkou perfektní fotografie, ale prostor na zlepšení tu je.

Všechny letošní modely mají být obdařeny vylepšenými předními kamerami pro selfie. Zlepší se hlavně výkon při slabém osvětlení. Tak praví, asi nejznámější analytik společnosti TF International Securities, Ming-Chi Kuo.

Selfie kamera s vyšším rozlišením i lepší světelností

Současné vlajkové lodě Applu iPhony XS disponují 7megapixelovým předním objektivem. V letošním roce přidá společnost 5 megapixelů navíc a vyrovná se tak zadní kameře, která má také 12 megapixelů. Vylepšena bude zřejmě i světelnost objektivu. Ta je totiž od iPhonu 6 stále na hodnotě f/2,2.

Selfie kamera, iPhone 2019
Přední kamera iPhonu XS Max

Zvýšení rozlišení ale nepůjde na úkor velikosti pixelů. Má se zvětšit i velikost čipu a rozměry pixelů budou zachovány. To umožní lépe pracovat se světlem a i v horších světelných podmínkách ho bude dost.

Černý nátěr zneviditelní čočky

Konkurenční Samsung používá na některých svých telefonech speciálního nátěru na přední straně, aby co nejvíce eliminoval průhlednost čoček. Uživatel pak nad displejem skoro nevidí, že nějaké senzory a objektivy vůbec na telefonu má. Při bližším pohledu sice jsou komponenty vidět, ale oproti současným iPhonů se bude jednat o poměrně značnou změnu.

Stále se můžeme dočkat i duálního řešení objektivu na přední straně. Je to ale méně pravděpodobné a Apple zřejmě nebude pro pár vylepšení chtít integrovat další objektiv na už tak malý prostor přední strany.

Update nemine ani zadní fotoaparát

Tak jako každý rok, i zadní kamera dozná vylepšení. Příští verze iPhonu XR má dostat duální objektiv. Jeho konstrukce by měla odpovídat tomu, který Apple poprvé použil u verze Plus. Ming-Chi Kuo k tomu dodává, že širokoúhlý objektiv dostane snímač s většími pixely.

iPhone 2019 bude možná obdařen hned 3 objektivy. Podívejte se na únik prototypu

Největší změnou v oblasti fotografování budou ale jistě nástupci iPhonu XS a XS Max. Předpokládá se, že je nemine trojitý fotoaparát. Třetí kamera bude disponovat širokoúhlým záběrem.

Konkurence nespí a Apple je tlačen toto řešení skutečně nabídnout. Trojitá konstrukce objektivu má mnoho výhod a jako třeba u značky Huawei, může nabídnout větší optický zoom, lepší výsledky v horším osvětlení, nebo právě širší záběr.

Zdroj