Mac

Samsung uvádí nový SSD o velikosti poštovní známky


SSD velmi malých rozměrů ukázal Samsung. Disk by se měl objevit v příštích generacích počítačů a také Maců. Bude zase o něco rychlejší.

Rychlost úložiště v počítačích se postupně zvyšuje. I když nemůžete čekat skokový nárůst, jako tomu bylo v případě přechodu z klasického pevného disku na SSD, i teď jsou nové technologie zajímavé a slibné. NVMe (Non-Volatile Memory express) je optimalizované pro nízkou odezvu a vysokou propustnost, kterou poskytuje PCI Express. Speciálně pro SSD byl nový standard vyvíjen.

SSD o velikosti poštovní známky

Nový 512GB disk je schopen čtení o rychlosti až 1 500 MB/s a zápisu 900 MB/s. To jsou hodnoty, kterých dosahují i nejnovější MacBooky Applu. Rozhraní NVMe používá třeba u svého MacBooku 12″. Přidaná hodnota je tu tak hlavně ve velikosti komponenty. Díky tomu bude možné vyrábět ještě tenčí a menší zařízení.

Apple sáhne vždy po tom nejlepším, co na trhu je. Je jedno, jestli to vyrábí Samsung, Intel nebo jiná společnost. Pořád tvrdím, že hlavní úspěch Applu tkví ve výborném provázání hardwaru a softwaru a skvělém zážitku uživatele z používání. Čert vem, kdo dodal zásadní komponenty, prostě to funguje!

Zdroj: Macrumors.com