iPhone

Samsung Galaxy S9 zastarává dvakrát rychleji než iPhone X


I přes vyšší pořizovací cenu se koupě iPhonu vyplatí více než třeba takového Samsung Galaxy S9. Drží si totiž svoji hodnotu o mnoho déle.

Koupíte si nový iPhone a po roce, kdy Apple představí nový model, už zase koukáte, za kolik jej prodat? Tak to nejste jediní a určitě spousta uživatelů razí podobnou taktiku. S prodejem rok starého modelu totiž můžete získat ještě pořád velmi slušnou částku a tu investovat do nového iPhonu. Majitelé telefonů Samsung Galaxy ale už tak veselí být nemohou.

Hrají hlasitěji reproduktory iPhonu X nebo Samsungu Galaxy S9+? Podívejte se

 

Samsung Galaxy S9 ztrácel hodně už po měsíci od představení

Podle statistiky, kterou vypracoval distributor Bank My Cell, se už po měsíci hodnota Samsungu S9 snížila o 10,73 %. Po 9 měsících klesla o skoro 60 %. Pokud by tak pořizovací hodnota činila kolem 20 000 Kč, tak po měsíci je 18 000 Kč a po 9 měsících už jen 8 000 Kč.

Naproti tomu iPhone X je po 9 měsících stále v dobré kondici a cena se pohybuje o 30 % níže. Když bychom uvažovali s pořizovací cenou 30 000 Kč, tak po oněch 9 měsících bude stále kolem 21 000 Kč. I přes vyšší investici do nového zařízení tak za toto období ušetříte více.

 

Zdroj: Appleinsider.com