iPhone

Samsung Galaxy S10+ nebo iPhone Xs Max? Drop test odhalil jejich slabiny

Populární drop test mezi vlajkovými loděmi nesmiřitelných rivalů dopadl pro jednoho z nich lépe


YouTuber PhoneBuff testoval odolnost telefonů Samsung Galaxy S10+ a iPhone Xs Max. Který z pádů vyšel méně potlučený? Možná budete překvapení.

Oba telefony jsou zřejmě těmi nejprodávanějšími z nejdražších, které jsou nyní na trhu. Pokud někdo chce to nejlepší, tak většinou sáhne po jednom z nich. Drop test, nebo-li test pádů, je už tradiční zkouškou odolnosti zařízení. Tím spíše, když Apple prohlašuje, že iPhone Xs Max je nejodolnější chytrý telefon se skleněnými zádi na světě. Samsung Galaxy S10+ zase disponuje nejnovějším odolným sklem Corning Gorilla Glass 6. iPhone využívá předchozí generaci. Podle tvrzení společnosti Corning má být 6. generace dvakrát odolnější.

Samsung Galaxy S10+ moc neobstál

Video testuje 4 různé typy pádů. První se věnuje pádu na záda. V tom byl o něco lepší iPhone, protože doznal pouze několika větších prasklin, zatímco Galaxy S10+ byl zřetelně více potlučený a hlavně se jednalo o menší, ale rozsáhlejší pavučiny.

iPhone Xs Max drop test
Samsung Galaxy S10+ a iPhone Xs Max

Druhé kolo se zaměřilo na pády na roh. Což je zřejmě ten nejhorší druh spadnutí. Kupodivu ale oba telefony zvládly test na jedničku a vyvázly jen s drobnými odřeninami na rohu. Displej ani záda nijak neutrpěly.

Třetí test znamenal přímý pád na displej. V něm obě obrazovky popraskaly, ale lépe z něj vyvázl iPhone. Samsung měl popraskaný celý displej a navíc mu přestala fungovat čtečka otisků prstů. iPhonu Xs Max sice praskla obrazovka v dolní části, ale jinak vše fungovalo.

V posledním testu se YouTuber zaměřil na výdrž a zkusil rovných 10 pádů na displej u obou zařízení. V tomto testu vyšel jako vítěz Samsung Galaxy S10+. Přežil všech 10 a i když byl hodně potlučený, displej stále fungoval na doteky. iPhone to zabalil už po třech pádech.

Bodovací systém PhoneBuff za každé kolo uděluje maximálně 10 bodů a nejvyšší možná dosažená známka je tak 40 bodů. iPhone Xs Max si odnesl 36, Galaxy S10+ pak 34. iPhone je tak vítězem, navzdory vyšší udávané odolnosti Samsungu.

Zdroj