iPhone

Samsung uvádí 64megapixelový snímač do mobilních fotoaparátů. K čemu to bude?

Jihokorejská společnost se opět předvedla a zahajuje další etapu honby za co nejvyšším rozlišením


Společnost Samsung oznámila příchod nového obrazového snímače pro mobilní telefony. Nese rekordní rozlišení 64 megapixelů.

ISOCELL Bright GW1 je tím, který boří zavedené pořádky. Jedná se o 64MPx senzor s 0,8μm pixely. Druhý parametr je stejný, jako u současného 48MPx senzoru, takže ve výsledku bude novinka fyzicky větší. Tím pádem zachytí více světla a posune se zase o kousek blíže schopnosti fotomobilů k zrcadlovkám.

Samsung

Nový snímač má produkovat 16megapixelové fotografie. Ta vzejde ze sloučení 4 pixelů do jednoho. Stejným způsobem se chová technologie u 48MPx senzoru, který produkuje 12megapixelové fotografie. Nový senzor se bude chovat různě v různých podmínkách. V hůře osvětleném prostředí vytvoří „pouze“ 16MPx fotku a když bude scéna ideálně osvětlená, využije maximálního rozlišení.

Zase rychlejší Samsung

Kromě vysokého rozlišení dostane senzor pokročilý autofokus a technologii DCG. Ta převede dopadající světlo do elektrických signálů. Kromě toho se uživatelé budou moct těšit ze zpomalených videí při 480 snímcích za sekundu.

iPhone 2019 bude možná obdařen hned 3 objektivy. Podívejte se na únik prototypu

Samsung, Huawei, Oppo, Vivo, Xiaomi i další se ženou za vysokým rozlišením. V případě složení fotografie je vysoké rozlišení opodstatněné, ale 64MPx fotky nejsou v praxi úplně využitelné. Na trhu by měl být první telefon s tímto snímačem v druhé polovině letošního roku. Těžko se dá čekat, že by Apple přistoupil k podobnému kroku.

Zdroj