Aplikace a HryiOS

Rolando je zpět. Zahrajte si iOS hru z roku 2008 v novém kabátku

V roce 2008 byla Rolando jednou z prvních her v obchodě App Store. Nyní dostala zcela nový kabátek.


Hra Rolando byla v roce 2008 jednou z prvních her, kterou jste si mohli na své iPhony oficiálně nainstalovat. S Royal Edition nyní dostává nový kabátek.

S uvedením iPhonů 3G a s rozšířením jejich distribuce po většině světových trzích (nás nevyjímaje), byl aktualizován i jejich operační systém, který se tehdy ještě nenazýval iOS. Jeho hlavní novinkou bylo, že konečně přinesl obchod App Store, skrze který jste si mohli do vašeho iPhonu instalovat aplikace a hry – oficiálně. Možné to sice bylo i před tím, to však pouze skrze obchod Cydia, který jste do telefonu dostali za pomoci jailbreau, čili hacknutím.

 

Nedá se říci, která hra v App Store byla úplně první, protože při jeho spuštění jich bylo samozřejmě dostupných více. Namátkou si pamatuji svou prvně instalovanou hru do iPhonu 3G. Jak se jmenovala, sice netuším, ale princip byl, že jste gyroskopem telefonu (což byla tehdy zcela revoluční funkce) ovládali plošinu, s jejíž pomocí jste museli převést ovečky z jedné strany útesu na druhý. Skóre se počítalo podle toho, u kolika oveček se vám to povedlo. Bylo to hrozně těžké a byla to hrozná blbost.

Hra Harry Potter: Wizards Unite se blíží. Jak bude vypadat?

 

Starý dobrý Rolando v novém

Oproti tomu byl titul Rolando velice vřele přijat nejen hráči, ale i kritikou. Po dlouhých jedenácti letech si tak vývojáři řekli, že tento koncept opráší, a proto je v App Store nově dostupný remastrovaný díl s podtitulem Royal Edition. Samozřejmostí je nejen vylepšená grafika, ale i optimalizované úrovně a přibyly také některé herní mechaniky.

Co právě hraji – přikazování a dobývání v Command & Conquer: Rivals PVP

A princip hry? Poměrně jednoduchý i když pořád trochu na bednu. Své postavičky totiž musíte z jedné strany lokace přemístit na tu druhou a to samozřejmě za pomoci logického uvažování. Vyjma pastí si však musíte dát pozor i na nepřátele v podobě stínových bytostí, které napadly vaše království.

icon
Rolando: Royal EditionHandCircus LimitedGames79,00 KčStáhnout