Roku TV představuje konkurenci pro Apple TV 4K

Roku TV má být vážnou konkurencí pro nově představenou Apple TV 4K. Zařízení poskytne velice podobný zážitek za zlomek ceny.

Nové zařízení s názvem Roku TV podporuje 4K rozlišení a má rychlejší procesor, než předchozí generace. Na Roku TV můžete dělat prakticky to samé, jako na Apple TV, až na hraní náročných 3D her. Roku TV také vypadá zcela jinak, než klasické streamovací příslušenství k televizi. Jedná se pouze o „tyčinku“, která se zasune do HDMI portu a celé zařízení se tak schová přímo za televizi.

Zařízení podporuje téměř všechny známe stremovací služby, jako například Netflix, HBO Now, Amazon Video a Hulu. Pokud tedy hledáte zařízení primárně pro streamování obsahu, Roku TV je jasnou volbou a Apple TV 4K zde prohrává na plné čáře.

Na druhou stranu, pokud si libujete v občasném hraní her, tak to vám Roku TV nenabídne a zde spíše doporučuji Apple TV 4K.

Za vše také mluví cena, která je stanovena na 49,99 amerických dolarů, tj. cca 1 100 Kč. To je podstatně nižší částka, něž u nejlevnější verze nové Apple TV 4K (5 190 Kč).

Roku TV se u nás bohužel oficiálně neprodává, ale lze ji bez problémů objednat z oficiálních stránek výrobce.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?