iPadMac

Říjnový event už potvrdil i samotný Apple


Říjnový event přichází a dlouhé spekulace jsou u konce. Apple oficiálně potvrdil termín a začal rozesílat pozvánky na 30. 10. do New Yorku.

Apple tentokrát nezve na svůj event nazvaný „There´s more in the making“ (Je tu více na čem se pracuje) do Cupertina, nýbrž do Howard Gilam Opera House v New Yorku. Datum a čas odpovídá mnohým dohadům, akce se tedy bude konat v úterý 30. října v 15 hodin našeho času.

Apple sdílel sérii fotografií z místa konání včerejší Keynote. Podívejte se na oficiální snímky

Na zářijovém eventu jsme se dočkali nových vlajkových lodí telefonů iPhone Xs/Xs Max, iPhone XR a přepracovaných hodinek Apple Watch Series 4. Na řadě tedy logicky zbývá zbytek portfolia zastoupený především iPady a zapomenout by se nemuselo ani na počítače Mac.

Téměř jistým zástupcem na eventu bude iPad Pro. Apple si už registroval nové modely u Eurasijské komise pro elektroniku, podobně jako nové MacBooky Pro předtím. Samozřejmě nikdo zatím jistě neví, jak budou vypadat, ale náznaků je mnoho. Například iOS 12 dává přímo tušit, že iPad Pro by do vínku mohl skutečně dostat Face ID a bezrámečkovou úpravu. Divoké spekulace pak hovoří o možnosti připojení externího monitoru skrze USB-C.

Apple Event Říjen 2018

Event nezapomene ani na počítače Mac

Spolehlivé zdroje analytiků Ming-Chi Kua a Marka Gurmana hovoří o aktualizaci Macu mini, který tento týden slaví nešťastné výročí 4 let od posledního upgradu. Apple jej však ponechává v nabídce se stejným hardware jako v roce 2014 a i za stejnou cenu. Aktualizaci si tedy zaslouží a to pořádnou. Nejčernější varianta mluví o nasazení novějších procesorů, ty optimističtější o celkovém přepracování a posunutí vstříc profi sektoru včetně cenovky.

Mac mini zůstal od roku 2014 stejný

Nástupce by se měl také dočkat MacBook Air a MacBook. Jestli půjde o jeden model, který sloučí obě kategorie, zatím není jasné. Zdroje analytiků však potvrzují, že se dočkáme změny a zřejmě nový model nakonec dostane nejlepší z obou světů a sloučí je tak do jednoho. Cenovka však bude spíše podobná současným 12“ MacBookům, než „levným“ MacBookům Air.

Mírná aktualizace by měla přijít i v řadě iMaců, které rovněž čekají na nové procesory a grafické karty. Trh s hardware je už o generaci dále, takže by stolním all-in-one počítačům Applu aktualizace rozhodně slušela.

A co očekáváte vy? Těšíte se na říjnový event? Podělte se s námi o váš názor v komentářích pod článkem.