PříslušenstvíRecenze

Chytrou stolní lampu Yeelight využijete jak v pracovně, tak v ložnici


Hledáte nějakou stylovou a chytrou lampičku do pracovny, obýváku či ložnice? Pokud ano, tak vás potěší následující recenze chytré lampičky Yeelight, která toho umí více, než by se na první pohled mohlo zdát.

Lampička dorazila od obchodu xiaomi-store.cz v precizně zabalené krabici, ve které bylo celé zařízení jištěno speciálně vyřízlým kartonem, takže se nemusíte bát, že by se lampička cestou z obchodu k vám nějak poškodila. Co se obsahu balení týče, tak zde najdeme samozřejmě onu chytrou Yeelight lampu, síťový kabel a adaptér do zásuvky. Nesmíme také zapomenout na manuály a další potřebnou literaturu, které vás ve chvílích nesnází zachrání.

Ovládání

Po vybalení Yeelight lampičky z krabice ji stačí jen zapojit do zásuvky a chvíli počkat. Pro správné fungování je nutné stažení speciální aplikace v App Store či Google Play s názvem Yeelight. Prostřednictvím této aplikace se celá lampička i její pokročilejší funkce ovládá.

Pokud se tedy večer chcete dívat na film, není nic jednoduššího, než vybrat v aplikaci scénu Film a Yeelight lampa přizpůsobí světlo tak, aby bylo vše maximálně příjemné a vy jste si připadali jako v kině.

Veliké plus vidím v tom, že lampu nemusíte ovládát pouze zmíněnou aplikací, protože se v horní části lampičky nachází základní ovládací prvky – uprostřed naleznete velké zapínací/vypínací tlačítko a pokud budete prstem kroužit po horním obvodu lampičky, budete měnit intenzitu (jas) světla. To se mi hodně líbí a ovládání lampy je tak velice příjemné a není nutné vždy využívat aplikaci.

Aplikace Yeelight

Nastavení aplikace pro iOS nebo Android je jednoduché a zvládlo by to i malé dítě. Po zaregistrování se pomocí e-mailu do aplikace musíte jen čekat, dokud se vám na displeji vašeho telefonu nezobrazí Yeelight lampa. Poté ji stačí připojit k vaší domácí Wi-Fi síti a je hotovo.

V aplikaci lze ovládat snad vše, na co si vzpomenete – přes jas, barvu, scény, časovač atd. Když jsme u těch barev, tak lampička dokáže svítit až 16 miliony barev, takže si svoji oblíbenou barvu vybere snad každý. Co se scén týče, tak ty lze nastavit celkem jednoduše – můžete si vybrat například ze scény Film, Party, Romantika a mnoho dalšího. A co že scéna konkrétně znamená? Jedná se jen o přednastavené barvy nebo sérii barev, jakými lampička dokáže svítit.

Pokud se tedy večer chcete dívat na film, není nic jednoduššího, než vybrat v aplikaci scénu Film a Yeelight lampa přizpůsobí světlo tak, aby bylo vše maximálně příjemné a vy jste si připadali jako v kině.

Propojení s chytrými asistenty

Aplikace pro ovládání chytrých produktů může být sebelepší od jakéhokoli výrobce, ale nikdy se nevyrovná možnosti ovládat daný produkt hlasem. Lampička Yeelight totiž podporuje Google Assistanta v Google Home a Alexu v Amazon Echo. Pokud doufáte, že Yeelight podporuje také HomeKit, tak vás musím zklamat – podpora Apple HomeKitu zde chybí, ale ještě do konce roku by měla aktualizace aplikace a firmwaru zařízení podporu nabídnout.

Jestli ale doma využíváte služby chytrých asistentů od Googlu či Amazonu, tak vás nepřítomnost HomeKitu nemusí nikterak mrzet. V aplikaci pro správu vašeho Google Asisstanta či Alexy jednoduše propojíte aplikaci Yeelight a můžete z vesela vše ovládat hlasem. Stačí tak například vyslovit OK Google, turn on table light” a lampička se vám rozsvítí (samozřejmě v případě, že jste si ji v aplikaci Yeelight pojmenovali jako Table light).

Hlasem také můžete ovládat jas – stačí vyslovit například OK Google, brightness to 80 %”. Nesmíte také zapomenout na měnění barev – opět stačí říct OK Google, green light on table light”. Ovládání hlasem je zkrátka geniální a osobně si myslím, že ve hlasu je budoucnost celé chytré domácnosti.

Aplikace Yeelight také podporuje populární aplikaci IFTTT, ve které lze nastavit akce na určité reakce. Například si tak můžete nastavit, že vám lampička zabliká zeleně při příchozím mailu, nebo že se automaticky rozstvítí, když budete poblíž domova. Možností je zkrátka mnoho a fantazii se meze nekladou.

Téměř dokonalé

Lampička Yeelight je opravdu skvělá a doporučuji ji všem, kteří nechtějí žádné chytré žárovky, ale chtějí rovnou chytrou lampičku. Aplikace pro ovládání je vytvořena precizně a je spolehlivá – velké plus také vidím v ovládacích prvcích, které jsou umístěny na horní straně zařízení. Odpadá tak potřeba neustálého ovládání Yeelight lampy aplikací.

Obrovská výhoda je také v podpoře chytrých asistentů, kteří ulehčí život a při správném nastavení je to něco, čeho se už nebudete chtít vzdát. Naopak mínus vidím v nepodpoře Apple HomeKitu, alespoň tedy zatím. Yeelight lampa je ale i tak skvělý produkt s poměrně přijatelnou cenovku. Pokud hledáte nějaký další produkt do vaší chytré domácnosti, nad lampičkou Yeelight neváhejte.

[box type=”success” ]
– Moderní vzhled
– Ovládání na horní straně lampičky
– Podpora chytrých asistentů

[/box]

[box type=”error” ]
– Zatím nepodporuje HomeKit
[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu Xiaomi-store.cz

Název: Yeelight stolní lampa zlatá EU

Cena: 1 890 Kč

Parametry: rozsah barevné teploty: 1 700 – 6 500 K, výkon: 10 W, vstupní parametry: 100 – 240 V ~ 50 / 60 Hz 0,5 A

Kompatibilita: iOS 8.0 a vyšší, Android 4.3 a vyšší

Rozměry: průměr: 100 mm, výška: 221 mm, hmotnost: 680 g