Aplikace a Hry

Recenze: Vimeo


Nedávno vyšla zajímavá aplikace Vimeo. Je zdarma ke stažení na AppStore a my si jí teď blíže představíme.

Vše je provázané s portálem Vimeo. Podobně funguje například Youtube, které je na iOS zařízeních jako nativní aplikace. Nevýhodou Vimea je určitě chudší knihovna videí. Prostě není tak populární jako Youtube a normální uživatel spíše uploaduje své video na něj.  Naopak ale nekomprimuje tolik video, takže je vhodnější pro kvalitnější výstupy, přehrávač videí vypadá lépe a vydáním této aplikace předčilo konkurenci na mobilních platformách. V placené verzi (60$ na rok) umožňuje větší personalizaci přehrávače, rychlejší uploading a mnoho dalšího. www.vimeo.com

Rozhraní aplikace je intuitivní a nebudete mít problém se v něm rychle zorientovat. Na první položce si zobrazíte vaše videa. Dají se třídit několika způsoby.
 
V další záložce máte zobrazeny vaše nahrávky. Zde bych ocenil podobné možnosti řazení a zobrazení  informací jako u první záložky. Po rozkliknutí se ale již informace ukáží.
 
Teď přichází největší zbraň aplikace, je jím editace videa. Zde můžeme srovnávat s iMovie pro iPhone a iPod Touch. Video, přechody, zvuky a titulky se dají nastavit u obou aplikací. Přechodů má na výběr více Vimeo, ale stále to není mnoho. Pohodlnost ovládání je poměrně slušná, ale doporučuji zvětšit si časovou osu, aby se vám lépe „tapalo“ na jednotlivé části videa.
 
Další záložky pak obsahují prohlížeč videí, která jsou uložena na Vimeo.com. Možnosti řazení nejsou zase úplně optimální. Uvítal bych více parametrů třídění.
 
Na poslední záložce pak vidíte informace o vašem účtu. Ta je zpracovaná velmi pěkně a hlavně chválím zobrazení limitu uploadu. Ten je totiž u neplacené verze omezen na 500MB týdně a v případě HD videí to je poměrně nízké číslo.
 
Celkově hodnotím aplikaci Vimeo jako velmi povedenou a komu se nechce utrácet za iMovie a využívá webovou službu stejného názvu pro svá videa, tak je to jasná volba.