PříslušenstvíRecenze

Hliníková stylovka na váš stůl. To je nabíjecí stojánek AirDock od StilGut


Od internetového obchodu celkom.cz jsme dostali na recenzi kvalitně zpracovaný, nabíjecí stojánek AirDock od výrobce StilGut, kterým nabijete jakýkoli iPhone či iPod s Lightning konektorem.

Krabička je těžší, než byste očekávali

Originální balení od výrobce je velice kompaktní a obsahuje jen nabíjecí stojánek, nebo chcete-li nabíjecí dock. Nic více zde nehledejte, nenaleznete zde ani nabíjecí kabel s Lightning konektorem. Ten musíte použít svůj. Lightning kabel však nenajdete ani u originálního docku společnosti Apple.

AirDock je vyroben z kvalitního broušeného hliníku, který je v ruce opravdu cítit a na svoji velikost je stojánek poměrně hodně těžký. To je ale dobře, protože to zaručí, že se stojánek nebude na stole nijak pohybovat a celkově tak bude stabilnější.

 

Inspiraváno iPhonem 5s

Co se mi opravdu líbí, je vzhled. Stojánek je naprosto minimalistický a na stole či stolku v ložnici vypadá elegantně. Díky použití broušeného hliníku je jeho tělo příjemně matné a AirDock díky tomu vypadá zkrátka skvěle.

Co ale opravdu chválím je vzhled hran nabíjecího stojánku. Ty jsou trošku zkosené a jsou lesklé, takže je na první pohled vidět jasný kontrast. Pokud bych to měl k něčemu přirovnat, tak je to velice podobné, jako jsou hrany u iPhonu 5s či iPhonu SE. Skoro bych řekl, že jsou naprosto stejné. Rozhodně se tak jedná o příjemný detail, který stojí za zmínku. Na dolní straně poté naleznete bílou, pogumovanou plochu, která je protiskluzová a stojánek tak drží pevně snad na každém povrchu.

iPhone

 

Nabíjení jen s vaším vlastním Lighning kabelem

Dock má na zadní straně Lightning port, kam můžete nabíjecí kabel zapojit, čímž docílíte nabíjení vloženého zařízení. Nabíjení funguje spolehlivě a prakticky stejně rychle, jako kdybyste nabíjeli přes klasický kabel od Applu. Nabíjení jsem zkoušel na různých iPhonech (5s, 7 Plus, 8 Plus, X atd.) a stojánek vždy vše celkem rychle nabil.

 

Suma sumárum

Sečteno, podtrženo – jedná se o velice hezky zpracovaný dobíjecí stojánek pro iPhone, iPod či iPad. Protiskluzová vrstva na dolní straně zajistí stabilitu, takže se ani na poměrně kluzkém povrchu nemusíte obávat, že by vám stojánek po stole nějak jezdil.

Stojánek

Jako jedno lehké mínus vidím asi jen cenu, protože stojánek stojí 790 Kč, což dle mého názoru není málo. Na druhou stranu je kvalitně vyroben a v ruce cítíte, že je to poctivý kus hardwaru. AirDock jsem si totiž oblíbil a už si bez něj nedokážu představovat nabíjení nějakého iOS zařízení. Když jsem u těch kompatibilních zařízení, tak nemusíte nabíjet jen iOS zařízení, ale prakticky vše, co má Lightning konektor tj. Magic Keyboard, Trackpad, ovladač k Apple TV atd. A to je velice pozitivní.

 

[box type=”success” ]

  • Vzhled
  • Kvalita zpracování
  • Protiskluzová vrstva

[/box]

[box type=”error” ]

  • Balení by mohlo obsahovat Lightning kabel
  • Cena

[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu celkom.cz

Název: StilGut® Dokovací stanice AirDock Square pro Apple iPhone, Stříbrná

Cena: 790 Kč

Parametry: Vstup: 5 V – 2,4 A, Výstup: 5 V – 2,4 A

Kompatibilita: všechna zařízení s Lightning konektorem

Rozměry: výška: 10 mm; šířka: 75 mm , hloubka: 55 mm; hmotnost: 95 g