PříslušenstvíRecenze

Bezdrátová nabíječka Spigen Essential F302W je pro kabel rovnocenným soupeřem (sleva)


Vlastníte iPhone 8, iPhone 8 Plus, nebo iPhone X a chcete si pořídit bezdrátovou nabíječku? Model F302W od společnosti Spigen nabije iPhone ještě rychleji, než klasická nabíječka a nevypadá vůbec špatně.

Obchod iPouzdro.cz nám na recenzi zaslal nabíječku od společnosti Spigen, která je známá zejména díky obrovskému příslušenství pro telefony a tablety, které vyrábí. V jejím portfoliu můžete nalézt ochranné obaly, tvrzená skla, držáky do auta, nabíječky a mnoho dalšího. Společnost byla založena v USA postupně dobývá celý svět. Oficiální stránky výrobce naleznete ZDE.

Bez adaptéru, zato s protiskluzovou plochou

V balení produktu naleznete jen to nejnutnější – nabíjecí kabel z USB na microUSB, návod, protiskluzové nalepovací proužky (popravdě jsem moc nepochopil k čemu jsou, protože podložka již disponuje protiskluzovou vrstvou) a samozřejmě onu bezdrátovou nabíječku. Nic víc v krabičce nehledejte. Balení bohužel neobsahuje adaptér do zásuvky, takže napájecí kabel musíte zapojit buď přímo do USB počítače, nebo použít nějaký váš stávající adaptér.

Spigen

Nabíječka podporuje funkci Quick Charge (rychlonabíjení), které teoreticky dokáže nabít iPhone z 0% na 50 % za skvělých 30 minut. Model F302W je tak dokonce rychlejší, než nabíječka pro iPad, která už tak nabíjí iPhone velmi rychle. Rychlost nabití závisí na maximálním proudu v ampérech, kterým je podložka schopna dobíjet. Obecně platí, že čím větší proud, tím rychlejší nabíjení.

Podložka je přitom celkem malá (70 × 80 mm) a na tloušťku má poté 4 mm, což je příjemné číslo. Na stole tak nijak nepřekáží. Spigen vyrábí nabíječku v černé a také bílé barvě. V jejím levém horním rohu se nachází LED dioda, která vás informuje o tom, co se právě děje – červené světlo, které svítí, signalizuje, že nabíječka čeká na nabíjení, červené světlo, které bliká, signalizuje přítomnost nějakého kovu, který si s podložkou moc nerozumí. No a jako poslední zde máte modré světlo, které signalizuje samotné nabíjení.

Nabíječka je velice malá (70×80 mm) a na tloušťku má 4 mm, což zaručí, že na stole nijak nepřekáží.

Na dolní části podložky je fólie, která se musí sloupnout. Pod ní se nachází protiskluzová guma. Na stole tak nabíječka drží opravdu pevně a nemusíte se bát, že by vám někam ujížděla. Horní strana je vybavena pouze zdířkou na microUSB. Napájecí kabel je poměrně krátký a určitě by mohl být delší. Výrobce ale nejspíš počítá s tím, že se nabíječka zapojí do USB počítače, což funguje skvěle a bohatě to stačí.

Spigen

Má vůbec nějakou chybu?

Nabíjecí podložka je malinká a krásně tenká, na stole vypadá moc hezky a svůj účel plní opravdu skvěle. Ostatně, pokud cestujete a podložku hodíte jen tak do batohu, rozhodně její přítomnost neucítíte. Pokud hledáte kvalitní nabíječku od známého a prověřeného výrobce, tak vám mohu Spigen Essential F302W jen doporučit. Těžko budete hledat podobnou nabíječku s takovým poměrem cena/výkon, včetně funkce Quick Charge, jako je tomu u této.

Spigen

Spigen Essential F302W podporuje klasický standard Qi, takže nemusíte nutně nabíjet jen nejnovější iPhony, ale také telefony s operačním systémem Android, které bezdrátové nabíjení podporují. Pro zajímavost jsem také zkoušel nabíjet na podložce mé Apple Watch, které se klasicky bezdrátovým nabíjením dobíjí. Ty se samozřejmě nijak nenabíjely.

Pro čtenáře Applište 10% sleva

Pokud se vám tato bezdrátová nabíječka líbí, nebo byste si chtěli v obchodu iPouzdro.cz zakoupit jinou, máme pro vás 10% slevu na všechny bezdrátové nabíječky. Při objednávce stačí zadat kód applistebezdrt. Kód je platný do 26.2.2018

[box type=”success” ]

  • Skvělý poměr cena/výkon
  • Quick Charge
  • Malé rozměry

[/box]

[box type=”error” ]

  • V balení nenaleznete adaptér do zásuvky

[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu iPouzdro.cz

Název: Bezdrátová nabíječka pro iPhone 8 / 8 Plus / X – Spigen, Essential F302W Qi Black

Cena: 599 Kč

Parametry: funkce Quick Charge, napětí 5V, standard Qi

Kompatibilita: všechny telefony podporující bezdrátové nabíjení standardu Qi

Rozměry: 70 × 80 × 4 mm