PříslušenstvíRecenze

Reproduktor Lamax Beat Sounder SO-1 je parťák do (ne)pohody


Reproduktor Beat Sounder SO-1 od společnosti Lamax je příjemný mobilní reproduktor, který překvapí kvalitou přehrávání zvuku. 

Na začátek bych rád představil společnost Lamax, kterou jistě všichni tak nějak podvědomě znáte. Jedná se o českou společnost, která působí na trhu teprve od roku 2015. Tehdy začala s výrobou vlastních kamer do aut, ale její portfolio se brzy rozrostlo a nyní vyrábí i reproduktory, či bezdrátová sluchátka. 

 

Balení nepřekvapí

Reproduktor dorazil v hezké originální krabici, která je tyrkysová, stejně, jako prvky samotného reproduktoru a obecně výrobky značky Lamax. Uvnitř se nachází samozřejmě onen reproduktor, návod a menší krabička. V ní naleznete kabel pro dobíjení a jack to jack kabel, což se hodí například v případě, že vám dojde baterie a nemůžete tak přehrávat hudbu bezdrátově.

 

Voda a písek? Žádný problém

Co se týká samotné konstrukce a vizuálu reproduktoru, tak ten na první pohled vypadá, že je konstruován do drsných podmínek. To je ale pravda jen částečně. Reproduktor samozřejmě snese i nějaké to hrubší zacházení, ale zcela odolný není. Pozitivně hodnotím certifikaci IPX4, což je ochrana zařízení proti stříkající vodě a to ze všech možných úhlů. Pokud vám tedy reproduktor nespadne přímo do vody, nic se nestane a zařízení tak snese například i prostředí pláže s množstvím písku atd. 

Lamax

Na dotek je zařízení zpracováno hezky a kvalitně, nikde nic nevrže a vše vypadá bytelně. Co se mi opravdu líbí je ovládání zařízení, které je buď dotykové, nebo lze zařízení ovládat pomocí otáčecí koruny v horní části reproduktoru. Pokud reproduktor pomocí tlačítka zapnete, rozhodně o tom budete vědět – reproduktor přehraje charakteristický zvuk, kterým vám dá najevo, že je vše zapnuté a připravené k použití.

Zajímavé je řešení výměnných krytů. pokud se vám nějaká barva nelíbí, lze ji snadno vyměnit. 

Lamax

 

Zvuk všude kolem

Reproduktor si kupujete hlavně kvůli tomu, jak hraje. Musím říci, že zvukový projev Lamax Beat Sounderu mě velice překvapil a upřímně jsem tak dobrý přednes nečekal. Basy jsou celkem silné, středy vyvážené a komplexně je zvuk velice příjemný. Třešničkou na dortu je poté 360stupňový zvuk, takže ať reproduktor postavíte kam chcete, vždy bude hrát stejně.

Co je totální „pecka“ je tlačítko S-BASS. Po zmáčknutí tohoto tlačítka, přejde reproduktor do jiného módu, respektive nastaví speciální ekvalizér, kterému dominují basy. Rozdíl oproti normálnímu módu je opravdu znatelný a funkci S-BASS jsem si zamiloval a měl jsem ji téměř vždy zapnutou. 

Lamax

Ovládání hlasitosti je poté možné buď pomocí telefonu, nebo pomocí rotační koruny, která je na horní hraně zařízení. Otáčení je velice příjemné a doprovází ho charakteristický mechanické klikání. Maximální hlasitost je opravdu pořádná a bez problému ozvučíte i větší místnost. 

 

Technické parametry

Baterie má kapacitu 4 000 mAh a dobíjí se pomocí dodávaného microUSB kabelu. Zařízení tak vydrží přehrávat hudbu cca 10 hodin. Přítomna je podpora Bluetooth ve verzi 4.1 (dosah cca 10 metrů), párování s telefonem jde samozřejmě přímo přes Bluetooth, nebo také pomocí NFC technologie. Výkon reproduktoru je úctyhodných 24 W a frekvenční rozsah pak 180 Hz – 20 kHz. Rozměry zařízení jsou příjemných 78 × 75 × 190 mm a hmotnost se zastavila na celkem vysokých 560 gramech. Nesmím také zapomenout na zabudovaný mikrofon, pomocí kterého lze telefonovat.

Lamax

 

Dobrá muzika za dobré peníze

Pokud se podívám na poměr cena/výkon, tak reproduktor mohu jednoznačně doporučit. Jedná se o vcelku kompaktní zařízení, které dokáže přehrávat hudbu dlouhé hodiny. Ostudu vám neudělá ani doma v obýváku, ani na nějaké té větší oslavě. Jediné mínus vidím ve vyšší hmotnosti – při cestování ji rozhodně ucítíte. Na druhou stranu je to možná dobře, protože se díky ní může reproduktor pořádně „opřít“ do basů.

[box type=”success” ]

  • S-BASS ekvalizér
  • Certifikace IPX4
  • Rozměry

[/box]

[box type=”error” ]

  • Vyšší hmotnost

[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti ChiliCom.

Název: Bluetooth reproduktor Lamax Beat Sounder SO-1

Cena: 2 490 Kč

Parametry: Bluetooth 4.1, microUSB, 3,5 mm jack, baterie o kapacitě 4 000 mAh, výkon 24 W

Kompatibilita: všechny chytré telefony, tablety a počítače s podporou Bluetooth, popřípadě 3,5 mm jack konektorem

Rozměry: výška: 190 mm, šířka: 78 mm, hmotnost 560 g