PříslušenstvíRecenze

BOSE SoundLink Micro a Color II jsou špičkové reproduktory (nejen) na léto


Hledáte nějaký kvalitní reproduktor, který vydrží třeba i hrubší zacházení a hodí se do aktuálního parného léta třeba k bazénu? Menší BOSE SoundLink Micro a větší Color II jsou ideálními kandidáty a jsou nejlepší ve své třídě.

Internetový obchod a autorizovaný distributor produktů BOSE, CELKOM.cz, nám na recenzi poskytl dva reproduktory a to menší a levnější Micro a poté větší a o trochu dražší Color II. Každý má jiné výhody, jiné rozměry, jiné barvy, ale jedno mají společné. Naprosto špičkový zvuk.

O společnosti BOSE

Společnost BOSE byla založena Amarem Bosem už roku 1964 v USA. Už tehdy se zaměřovala na špičkovou audiotechniku a to jí zůstalo prakticky až dodnes. BOSE vyrábí jedny z nejkvalitnějších reproduktorů, jaké dnes můžete na trhu sehnat. Výrobky jsou kvalitní, dobře zpracované a uspokojí i velice náročného posluchače. V portfoliu společnosti jsou jak levnější reproduktory za několik tisíc, tak také dražší za několik desítek tisíc. BOSE ovšem nevyrábí pouze reproduktory, ale také vysoce kvalitní sluchátka. Oficiální stránky výrobce můžete navštívit ZDE

BOSE

Micro je zábavný reproduktor třeba k bazénu

BOSE SoundLink Micro je opravdu malinký reproduktor (98 x 98 x 34 mm), který se vám bez problému vleze do dlaně. Nenechte se ale zmást, zařízení je sice malinké ale hraje opravdu skvěle a upřímně byste takovou kvalitu hudby od tak malého zařízení asi nečekali. Dalo by se říci, že reproduktor je určen například pro venkovní party či cestování. Bose SoundLink Micro můžete koupit v několika barevných variantách, jako je například černá, modrá či opravdu veselá oranžová, která nám také dorazila na test. 

Tělo reproduktoru je pokryto silikonovým potahem, který je na omak velice příjemný a zařízení také kromě jiného ochrání například před pádem. Na horní straně se nachází zapínací tlačítko, indikátor stavu nabití baterie, a tlačítko pro párování. Na přední straně naleznete tlačítka pro ovládání hlasitosti a logo výrobce. Zadní strana obsahuje jen gumový popruh s klipsnou. Pomocí tohoto popruhu můžete reproduktor zaháknout prakticky kamkoli, což se hodí a je to velice praktické. Reproduktor obsahuje i mikrofon, pomocí kterého můžete například volat či aktivovat Siri.

Malý řvoun co se nebojí vody

Co se týká hudebního projevu, tak ten je na třídu, kam reproduktor patří, naprosto fantastický. Pokud byste zavřeli oči a nevěděli, že se zvuk přehrává z BOSE Micro, tak byste si mysleli, že slyšíte nějaký opravdu velký a kvalitní reproduktor. Zvuk je čistý a v přehrávané muzice slyšíte i ty nejjemnější tóny. Stejně tak se reproduktor umí pořádně opřít do basů, které jsou pevné a zařízení se tak téměř u žádné sklady „nezadýchá“ Micro disponuje sice jen jedním reproduktorem, ten je ale skvěle navržen a zvukový projev je na velikost zařízení vynikající. Třešničkou na dortu je poté aplikace Bose Connect, která umí spojit podporované BOSE reproduktory a udělat z nich stereo.

BOSE

Reproduktor je určen pro venkovní přehrávání (samozřejmě ho ale můžete používat i kdekoli jinde), takže nesmí chybět voděodolnost s certifikací IPX7 (ochrana proti ponoření do vody – ponoření na 30 minut do hloubky 1 metr ). Pokud vám tedy zařízení spadne do vody, nic se neděje. Baterie vydrží až 6 hodin přehrávání a dobíjí se pomocí microUSB kabelu (délka přehrávání se samozřejmě závislá na tom, jak moc nahlas si hudbu pouštíte).

Bose

Reproduktor je tedy určen všem náročnějším posluchačům, kteří svoji oblíbenou muziku poslouchají i mimo domov. BOSE SoundLink Micro je skvělou volbou pro venkovní poslech, kde vám rozhodně ostudu neutrhne.

BOSE SoundLink Color II je větší a výkonnější

BOSE SoundLink Color II má o něco výkonnější reproduktory a jeho zvukový projev je tak o úroveň lepší, než je tomu u malinkatého BOSE Micro. Zařízení je už poměrně těžké – váží 540 gramů a rozměry se zastavily na 133 x 127 x 57 mm. Tělo je stejně, jako v případě předchozího reproduktoru, potaženo jemným silikonem, který může mít až 4 barevné varianty a to modrou, červenou, bílou a černou. Bílá barva je přitom velice elegantní a nebál bych se mít tuto variantu například někde v obývacím pokoji.

BOSE

Na přední straně se nachází mřížka reproduktoru, která se táhne až na zadní stranu a logo výrobce. Na horní straně naleznete mikrofon pro hovory či aktivaci Siri a ovládací tlačítka hlasitosti, zapnutí a vypnutí zařízení a aktivace párování. Na boku zařízení se umístil microUSB konektor pro dobíjení a vedle něj otvor na 3,5 mm jack konektor. 

Větší tělo, větší síla, větší baterie

BOSE SoundLink Color II má o mnoho větší rozměry, než je tomu v případě modelu Micro. Zvukový projev je tak ještě lepší, basy jsou výraznější a celkový zážitek z hudby ještě hlubší. Zařízení je opět určeno pro venkovní poslech, i když nyní bych si dokázal představit Color II i jako hlavní reproduktor někde v obýváku. Model disponuje odolností proti vodě s certifikací IPX4 (chráněno proti stříkající vodě ze všech úhlů), takže třeba používání u bazénu se opět bát nemusíte. Pokud vám ale samotný reproduktor spadne do vody, může to být problém.

Doba přehrávání je cca 8 hodin, což je velice slušné číslo. Baterie se dobíjí pomocí microUSB kabelu, který naleznete v balení. Model Color II nedisponuje, jako Micro, indikací stavu nabití baterie, což je škoda. O stavu nabití se tak dozvíte vždy, když reproduktor zapnete – ozve se hlas, který vám oznámí, k jakému zařízení se aktuálně připojuje a jaký je stav baterie. To je šikovné a celý systém s LED indikátory je tak nahrazen. Pokud se vám stane, že z nějakého důvodu nechcete přehrávat muziku přes Bluetooth, tak je zde 3,5 mm jack konektor. Ten u menšího Micro opět chybí a je to tak jasná výhoda pro Color II. 

BOSE Connect

Aplikace BOSE Connect je hlavní přidaná hodnota těchto reproduktorů. Oba dva lze přes aplikaci správovat, nastavovat jména zařízení, aktualizovat firmware, zjišťovat stav nabití a mnoho dalšího. Co je ale vůbec ze všeho nejlepší, je Party mód či spárování reproduktorů jako do sterea. 

Party mód znamená, že spárované reproduktory budou hrát naprosto stejně synchronizovaně. Zvukový zážitek je naprosto skvělý a tento režim jsem používal nejčastěji. Další mód, který reproduktory podporují, je zmíněné stereo. V aplikaci lze nastavit, jaký reproduktor bude hrát levou stranu a jaký pravou stranu. Poté máte zážitek jako z klasického sterea. 

icon
Bose ConnectBose CorporationMusicZdarmaStáhnout

Model Micro VS. Color II

Menší Micro je tedy určen pro venkovní poslech u bazénu či při nějakých outdoorových aktivitách. Zvukový projev je naprosto dostačující a výrobci se podařilo vložit extrémně silný a kvalitní reproduktor do malinkatého těla. Pokud si reproduktor koupíte, tak počítejte s tím, že se samotní zamyslíte nad tím, jak tak malá krabička může produkovat tak super zvuk. Potěší také voděodolnost či popruh pro zavěšení. Bohužel zde chybí 3,5 mm jack konektor v případě, že z nějakého důvodu nechcete poslouchat bezdrátově. 

BOSE

 

Větší Color II jde poté se zážitkem z hudby ještě dále. Vzhledem k tomu, že je podstatně větší, tak se do něj také vlezl větší a lepší reproduktor a stejně tak baterie. Zařízení je o poznání těžší (má téměř dvojnásobnou hmotnost) a tudíž se může do basů více „opřít“. Potěší příjemný materiál, z něhož je zařízení vyrobeno či přítomnost 3,5mm jack konektoru. Zamrzí ovšem odolnost, která je pouze IPX4. BOSE

 

Ani jeden reproduktor vás rozhodně nezklame a jedná se o to nejlepší, co jejich třída nabízí a troufám si tvrdit, že lepší reproduktory v dané kategorii zkrátka nenaleznete. To se americkému BOSE opravdu povedlo.  

[box type=”success” ]

  • Nejlepší ve svých kategoriích
  • Kvalitní zpracování
  • Vynikající zvukový projev

[/box]

[box type=”error” ]

  • Modelu Micro chybí 3,5 mm jack konektor
  • Color II není odolný proti pádu do vody

[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu CELKOM.cz

Název: BOSE SoundLink MicroBOSE Soundlink Color II

Cena: 2 990 Kč (Micro), 3 590 Kč (Color II)

Parametry: přehrávání 6 (Micro) nebo 8 hodin (Color II), odolnost IPX7 (Micro) nebo IPX4 (Color II), mikrofon, ovládání hlasitosti přímo na zařízení, NFC (Color II), podpora Siri.

Kompatibilita: všechna zařízení podporující Bluetooth nebo aplikaci Bose Connect

Rozměry: výška 98 mm, šířka 98 mm, hloubka 34 mm, váha 290 gramů (Micro), výška 133 mm, šířka 127 mm, hloubka 57 mm, váha 540 gramů (Color II)