PříslušenstvíRecenze

Hliníkový bumper od Benks ochrání váš iPhone stejně, jako pouzdro


Pokud už máte dost běžných pouzder, tak je zde pro vás něco netradičního. Tento bumper totiž dokáže iPhone ochránit stejně, jako klasické pouzdro.

Internetový obchod smartcase.cz nám na recenzi zaslal hliníkový bumper pro iPhone 7, respektive 8, Plus od společnosti Benks. Tento bumper je vyroben z kvalitního hliníku, takže něco vydrží a ještě k tomu skvěle vypadá a dobře se drží v ruce.

Společnost Benks

Firma Benks byla založena v roce 2008 a už od svých začátků se zaměřovala na ochranu elektroniky. Tehdy vyráběla zejména krycí skla, ale postupem času se zaměřila také na kvalitní pouzdra a obaly. Ochrana ale není to jediné, čím se společnost zabývá. V jejím portfóliu můžete nalézt také držáky do auta, kabely či jiné drobné příslušenství. Oficiální stránky výrobce naleznete ZDE.

Bumper se prodává ve třech barevných variantách a to stříbrné, růžové a námi testované, černé. Každý odstín bumperu je naprosto stejný s tím, v jakých barvách se prodává určitý model iPhonu. Pokud tedy vlastníte například stříbrný iPhone 8, tak stříbrný bumper bude v totožném odstínu, takže kombinace bude vypadat zaručeně dobře. Na druhou stranu je to možná škoda a bumper by se mohl nabízet také v mnoha jiných barvách. Představte si například svítivě zelený, nebo červený. Takovéto barvy jsou sice možná až extrémní, ale svoji cílovou skupinu by si jistě našly. 

iPhone

Materiál: hodně hliníku a málo silikonu

Bumper je vyroben z kvalitního hliníku a v ruce působí velice bytelně. Hliník je ovšem na vnější straně, ta vnitřní je pogumovaná. Pokud byste chtěli pouzdro z nějakého důvodu ohnout, museli byste vynaložit opravdu hodně síly. Co se týče dolní strany bumperu, tak zde naleznete přímo u nabíjecího Lightning konektoru silikonovou část. Ta je samozřejmě ohebná a díky ní také bumper na iPhone velice pohodlně nasadíte a to tím způsobem, že silikon jen roztáhnete a tím jej na telefon nasadíte.

Rám kolem iPhonu je lehce vystouplý a to konkrétně o 0,4 mm.

Vystoupení 0,4 mm nad displejem? To bohatě stačí

Bumper má veškeré potřebné otvory na mikrofon, reproduktor a tlačítka. Rám kolem iPhonu je lehce vystouplý (konkrétně 0,4 mm), ale co je hlavní – téměř vůbec neruší krásný vzhled iPhonů. V praxi to znamená, že pokud máte iPhone položen na stole, tak zařízení neleží na vystouplé čočce fotoaparátu, ale přímo na rámu pouzdra. Když jsem u toho vystouplého fotoaparátu, tak zde rám přesahuje o něco více. Je to z toho důvodu, aby se fotoaparát nedotýkal povrchu, na kterém iPhone leží. To samé platí i o přední straně, takže když položíte iPhone displejem na stůl, nemusíte bát, že by se displej poškrábal. 

iPhone

Stejně tak je to v případě nechtěného pádu zařízení. Telefon dopadne vždy na vystouplý rám bumperu (ano, 0,4 mm není mnoho, ale zkrátka to stačí), takže teoreticky nepotřebujete ani ochranné sklo na displej. To samozřejmě ale jen v případě, že telefon dopadne na rovnou zem a ne například na roh schodu či jinou nerovnost. Ochrana telefonu je tedy vynikající a když iPhone s bumperem používám, nemám pocit, že by se telefon mohl případným pádem nějak poškodit. Jedná se tedy o krásný doplněk k vašemu iPhonu, který nijak nezkazí originální vzhled, se kterým si v Applu dali jistě hodně práce. Bumper je kvalitní a určitě bude dobře sloužit svému účelu.

 

[box type=”success” ]

  • Neruší vzhled iPhonu
  • Rám vystupuje o 0,4 mm
  • Kvalitní zpracování

[/box]

[box type=”error” ]

  • Dostupné pouze ve třech barvách

[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu Smartcase.cz

Název: BENKS AEGIS BUMPER RÁM POUZDRO PRO APPLE IPHONE 7 PLUS

Cena: 499 Kč

Parametry: materiál: hliník a silikon, veškerá ovládací tlačítka iPhonu jsou dostupná

Kompatibilita: iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus

Rozměry: výška: 163 mm; šířka: 83 mm, hloubka: 7 mm