Quell Memento+ – klasický kvíz velmi netradičně

Titul App of the Week si tento týden odnesla aplikace Quell Memento+, která nabízí klasický kvíz, ale velmi netradičně. 

Nejspíš všichni známe hru s kuličkami, kdy musíme přímými tahy projet s kuličkou určitou dráhu nebo posbírat nejrůznější předměty. To stejné v podstatě nabízí App of the Week tohoto týdne.

Princip hry se jmenuje zen-hlavolam, nicméně ten ale není zasazen jak u ostatních her do rozkvětlých zahrad či do tajemných budhistických chrámu, ale do starého opuštěného domu. Pomocí více než 150 kvízů, které stále přidávají na obtížnosti, pomalu odhalujete vzpomínky posledních obyvatel domu, které jsou trochu pomatené, nicméně obsahují mnoho mouder, což vede k děsivé cestě sebepoznání.

Tato moudra a vzpomínky jsou jak mluvené, tak psané, takže i český hráč, který není zcela kovaný v angličtině, může nějaké moudro zachytit. Nicméně, rád bych zde vypíchl právě ono mluvené slovo, neboť je namluveno s naprostou profesionalitou a je radost jej posloouchat stejně jako scénickou hudbu, která je velmi jemná, melodická až odpočinková.

Ve hře samotné nemáte vždy jen jednu kuličku, ale můžete jich mít hned několik, přičemž se mezi nimi přechází dotykem na zvolenou kuličku. Hra obsahuje spoustu překážek, ať už jsou to pasti, lasery, nebo i zlaté kachlíky, které nejdou prorazit, dokud neseberete zlatou kuličku. A některé kachlíky navíc skrývají i diamant, který je dobré sbírat.

Za sebe můžu hru doporučit, neboť i když víte, co od ní čekat, tak vás vždy příjemně překvapí. Domnívám se, že titul App of the Week si jistě zaslouží. Navíc nyní můžete hru stáhnout zdarma, což vám ušetří nějaké tři eura.

Klady

  • Propracovanost
  • Grafika
  • Hudební podkres


Zápory

  • Až příliš jednoduché první levely

icon
Quell Memento+Fallen Tree Games LtdGames79,00 KčStáhnout
Titul App of the Week si tento týden odnesla aplikace Quell Memento+, která nabízí klasický kvíz, ale velmi netradičně.  Nejspíš všichni známe hru s kuličkami, kdy musíme přímými tahy projet s kuličkou určitou dráhu nebo posbírat nejrůznější předměty. To stejné v podstatě nabízí App of the Week tohoto týdne. Princip hry se jmenuje zen-hlavolam, nicméně ten ale […]

Hodnocení

Náročnost
Hratelnost
Grafika
Audio podklad
Cena

Skvělé

Shrnutí : Hra jistě nabízí skvělou zábavu nejen na záchod, i když bych ji mezi záchodovky zařadil. Spousta kvízů vás bude bavit, a navíc si člověk procvičí mozkové závity. Klasický motiv je proveden moderní, svěží formou.

User Rating: Be the first one !
90


Kam dál?