Quadratic Master — kvadratické rovnice levou zadní

Chodíte na střední školu a máte problémy s matematikou? Pak byste si rozhodně měli přečíst tuto recenzi na aplikaci, která se zabývá kvadratickými rovnicemi, nerovnicemi i funkcemi.

Po spuštění zjistíte, že aplikace je dělaná ve stylu iOS 8 a její design tak vypadá moderně. Aplikace je od českého vývojáře a byla tedy dělána zlatými českými ručičkami, aby pomohla každému studentovi, který ji bude používat. V samostatné aplikaci máte na výběr ze tří druhů příkladů. Hned v prvním jsou kvadratické rovnice, v druhém kvadratické nerovnice a v posledním funkce.

Pokud si nevíte rady jak například kvadratickou rovnici počítat, tak když kliknete na pravý horní roh v dané sekci, zobrazí se vám podrobný návod. Ten obsahuje vzorečky i různá slovní vysvětlení. Když se ovšem vrátíte k řešení rovnice, tak je důležité převést ji do základního tvaru. Pak už není nic lehčího než zadat hodnoty rovnice.

Jestliže je vaše hodnota záporná, tak vždy stačí dát před číslo mínus a aplikace tím pochopí, že se jedná právě o zápornou hodnotu. Ve fázi, kdy jste zadali všechny hodnoty do rovnice, můžete kliknout na Vyřešit rovnici a výsledek je na světě. Pokud nevíte, jak se na to přišlo, tak aplikace vám to ráda řekne a celý příklad vysvětlí krok po kroku. Ve škole se s tím člověk napočítá a tady to máte během pár sekund!

Jak už jsem naznačil, tak aplikace zvládne podobným způsobem vypočítat i kvadratickou nerovnici. Postup je naprosto stejný, jenom ještě musíte vybrat znaménko.

03

Poslední počítání které, tato aplikace umí, jsou funkce. Vypočítat můžete tři druhy funkce a to obecný, vrcholový a součinový. Aplikace vám po zadání vypíše úplně všechno, co jen z funkce vypsat jde. Dále dokáže ukázat graf, který můžete sami určovat. Hned se vám také z grafu vypočítá celá rovnice. Součástí grafu jsou také vysvětleny úplně všechny informace o grafech. Ať už se jedná o ohnisko, nebo třeba obor hodnot.

Některé zmíněné funkce však můžete dostat až po nákupu plné verze. Ta je v aplikaci formou In-App nákupu a stojí 1,99 €. Po zkušenostech se však nákup v aplikaci rozhodně vyplatí.

Plná verze aplikace poskytuje:

  • Detailní řešení kvadratických rovnic
  • Řešení funkcí v Obecném a Součinovém tvaru
  • Vysvětlivky a vzorce pro všechny vlastnosti kvadratické funkce
  • Řešení kvadratických nerovnic s ≤ a ≥ nerovností
  • Graf mixer — perfektní nástroj na pochopení grafů kvadratických funkcí
  • Super-rychlé řešení pomocí Jedno-ciferného režimu zadání

Ať už si budete podle aplikace kontrolovat správnost, nebo hledat chybu ve výpočtu, tak by rozhodně neměla chybět ve vašem iPhonu. Dokonce si troufnu říci, že by neměla chybět u žádného studenta střední školy. Nikdy nevíte, kdy se vám může hodit a z vlastní zkušenosti vím, že doopravdy ulehčí práci a tím jsem si tuto aplikaci také oblíbil.

Klady

  • jednoduché používání – čeština

Zápory

  • rovnici musíte převést do základního tvaru
icon
Quadratic MasterLukas PetrEducationZdarmaStáhnout
Chodíte na střední školu a máte problémy s matematikou? Pak byste si rozhodně měli přečíst tuto recenzi na aplikaci, která se zabývá kvadratickými rovnicemi, nerovnicemi i funkcemi. Po spuštění zjistíte, že aplikace je dělaná ve stylu iOS 8 a její design tak vypadá moderně. Aplikace je od českého vývojáře a byla tedy dělána zlatými českými […]

Hodnocení

Design
Využití
Cena

Skvělé

Shrnutí : Pokud máte problémy s matematikou na střední škole, tak si rozhodně pořiďte tuto aplikaci. Dokáže ulehčit práci, vysvětlí látku a samozřejmě vše správně spočítá.

User Rating: 4.55 ( 2 votes)
95


Kam dál?