Firma AppleiPhonePříslušenství

QuadLock Deluxe Kit


O tomto držáku pro iPhone 4/4S, novince na našem trhu, jste si mohli přečíst již mnohé. Jak ale obstojí v opravdu tvrdém testu?

Za zapůjčení na testování a za věnování do soutěže pro vás, naše čtenáře, velice děkujeme serveru Kabelmánie.cz!

Balení se skládá z krytu na iPhone, dvou klasických držáků pro použití kdekoli ať již přilepením či přišroubováním, a sady držáku pro přichycení k jízdnímu kolu, kočárku a v podstatě všemu, co má nějaké madlo podobného rádiusu jako má držák samotný. Použití v domácnosti pomocí dvou držáků je jednoznačné a vše o něm již bylo někde řečeno. V našem článku se tedy dozvíte vše podstatné o používání především na jízdním kole v terénu i na silnici.

Kryt

Když se na kryt podíváme po stránce vzhledu, zrovna moc krásy nepobral. Jeho nudná černá barva fantazii na špacír zrovna nepouští. Na druhou stranu je natolik konzervativní, že ať ho bude mít na svém zařízení dělník či ředitel firmy, rozruch s ním nevzbudí ani jeden. Co jsem měřil na fyzickém kusu, tloušťka plastu je 1,5 mm. To není zrovna málo. K tomu si ještě připočtěte další 2,5 mm na zámek ve středu zad, což vzhledem k mechanizmu není zase mnoho. Kryt je robustní a odvážil bych se tvrdit, že by iPhone ochránil bez problému i při drobnějším pádu. Zkoušet to ale opravdu nebudu.

Co se mi líbí
Tato varianta krytu je pro obě generace iPhone 4. Zmiňuji to proto, že varianta 4S má níže položený přepínač hlasitosti kvůli jinému rozmístění dělení antén. Kupříkladu originální Bumper od Applu tedy použijete jen na iPhone 4. Zde však je výřez s takovou vůlí, aby zařízení mohla být použita obě. Šuplík na Sim kartu ve svém zařízení jsem vysunul pouze jednou. To když jsem do něho vkládal kartu poprvé. Proto vítám, že se nikdo nesnažil dělat na šuplík jakkoli nevzhledný prořez. Kryt také decentně přesahuje před displej iPhone. Pokud ho tedy na něho položíte, nebude v přímém kontaktu s podložkou.

Co se mi nelíbí
Z důvodu větší robustnosti krytu se špatně manipuluje s tlačítky hlasitosti. To však samozřejmě hlavně při hovoru. Těžko se nahmatají i těžce se tisknou. Protože je kryt hodně členitý, velice snadno v něm ulpívají nečistoty. Toho se člověk nevyvaruje u žádného krytu (již zmiňovaný Bumper je v tomto případě přeborník). Zde jsou ale i prořezy kvůli mechanismu na zádech, budete se divit, co vše v něm po týdnu nošení najdete. Největší oříšek je však vyjímání iPhone z krytu. Můžete se podívat na toto video přímo od pánů z Kabelmánie, pak třeba i na toto, nebo toto, ale to nezaručí, že budete schopni kryt sejmout. Hodně záleží na správném pohybu prstů v tom pravém místě. Možná mám jen oba palce levé.

Držák na kolo

V balení se nachází dvě sady gumových O-kroužků, dva plastové pásky k uchycení opravdu napevno a samotný držák. Shlédnete-li propagační video, uchycení by mělo být otázkou vteřin. Avšak není! Nějakou minutu u toho strávíte. Hodně záleží, jaká máte řidítka. Použil jsem O-kroužky o větším průměru na své horské kolo a i tak jsem měl co dělat, než jsem je natáhl a uchytil. Na druhou stranu mám takto jistotu pevného uchycení (anebo si to alespoň namlouvám).

Co se mi líbí
Gumový podklad zajistí lepší přilnutí k povrchu řidítek. Na držáku je i pojistka, která zamezí vypadnutí telefonu. Musíte ji nejdříve stáhnout a pak teprve otočit telefonem o 45° a vyjmout jej. V tomto případě nemůže mít člověk výhrad.

Co se mi nelíbí
Oproti kvalitnímu uchycení iPhone v krytu a v držáku vypadají O-kroužky opravdu směšně. Jsou uchyceny jen na výstupcích držáku a vy musíte doufat, že nápor zvládnou a „neselže“ materiál. Pokud jste viděli video výše, aktér zvedá za iPhone celé kolo. Jedná se o silniční, odlehčené. Já své horské kolo ani neodlepil od země a kroužky se pomalu začínali natahovat, tak jsem se více nepokoušel. Nutno říci, že toto je psáno ještě před vydáním se na zkušební projížďku. Vyvrátí mi tedy osobní zkušenost můj první dojem?

Do kapsy si raději beru oba plastové pásky, kdyby „něco“, a vyrážím testovat. Trasu jsem naplánoval jak po silnici, tak přes kamení, po cestě s mnoha výmoly i lesem přes kořeny stromů. Celou trasu jsem zaznamenal v aplikaci RunKeeper. Pokud tedy chcete přesně vědět, jaký terén na test byl přichystán, můžete se podívat a nebo ještě lépe, přijeďte a trasu si projeďte sami. Zajímá vás, kde jsem iPhone ztratil?

Dojmy

Nebudu vás napínat a hned prozradím, iPhone jsem neztratil! O-kroužky, omlouvám se vám, klaním se a smekám. Jsem, dalo by se bez nadsázky říci, uchvácen! Při hodně zběsilé jízdě se iPhone s držákem mírně chvěl, v ostatních situacích seděl jak přibitý. Nezaznamenal jsem jediný problém, jediný defekt, jedinou nejistotu. Ze začátku jsem jel opravdu opatrně. Každou chvíli jsem iPhone v držáku kontroloval, pomalu se více díval na něho než na cestu. S přibývajícími kilometry jsem na něho ale začínal zapomínat a více se „odvázal“. V lese nad kořeny stromů a kamením si opravdu člověk nemůže najednou hlídat, kam jede a stále okem pošilhávat po telefonu. To by se z testu držáku stal crash test celého telefonu, kola, i mě.

Podívejte se na video z testu:


Plastové pásky jsem tedy nepoužil a po příjezdu je s poklidem uklidil zpět do krabičky. Pokud bych držák vlastnil a používal ho jen na jedno kolo, rozhodně bych jej jimi ale zajistil. Šlo by zde však jen o můj pocit mít iPhone v „bezpečí“. Takže cyklisté, motorkáři, maminky i tatínkové s kočárky, šatní skříně a dělníci s lopatami, hledáte-li podobné vybavení, neváhejte, nemáte proč! Jediné co vás může odradit je jen cena. Tento komplet vás vyjde na 1690 Kč.

Soutěž
Pokud jej chcete zadarmo, je zde ještě jedna možnost. Sedněte na kolo, zapněte jakoukoli měřící aplikaci a vyrazte do přírody. Tři z vás, kteří nás svým výkonem ohromí, ať již uraženou vzdáleností, naměřenou rychlostí, zvláštní lokalitou, umělecky zakreslenou mapou, či úplně něčím jiným, uveřejníme na Appliště Facebooku. Který se bude líbit nejvíce, pak celou testovanou sadu vyhraje. Je zde jediná podmínka! Vaše trasa musí být delší než námi testovaná. Takhle na léto, na čas prázdnin a dovolených se určitě výhra hodí. Šanci máte do půlnoci 15. července. Do mailu, který odešlete na soutez@appliste.cz, přiložte print obrazovky z vašeho počinu s mapou a popřípadě dalšími důležitými fakty. Abyste byli zařazeni do výběru, musíte ještě odpovědět na dvě jednoduché otázky (odpovědi uveďte do mailu):

1. Z jakého serveru vzešel projekt QuadLock?
2. V jaké zemi byl design QuadLocku vymyšlen?

Jako nápovědu uveďme, že každý „googlista“ nebude mít nejmenší problém si správné odpovědi najít.

Varování:
Při používání držáku dbejte na bezpečí své i vašeho okolí. Nevěnujte mu více pozornosti než samotné jízdě po pozemních komunikacích. Posloucháte-li při jízdě hudbu, mějte vždy přehled o situaci kolem vás.

Na závěr názorná ukázka, jak se QuadLock může hodit i zahrádkářům či dělníkům.