Podívejte se na první videopohled na reproduktor HomePod

První videopohled a recenze na chytrý reproduktor HomePod jsou vydány. Podívejte se, jak zařízení vypadá a jaké jsou například jeho nevýhody, které nám Apple neprozradil.

Téměř všichni, ke kterým se HomePod zatím dostal se shodují na tom, že má fenomenální zvuk. A to je dobře, protože se přeci jedná o reproduktor, na kterém je zvukový výstup hlavní. Na druhou stranu se také všichni recenzenti shodují na tom, že HomePod je velice funkčně omezený a například takový Google Home či Amazon Echo nabídnou více funkcí a otázek, na které se jich lze zeptat.

Se Siri můžete komunikovat, ale rozhodně omezeněji, než na platformách iOS či macOS. Doufejme, že Apple vše budoucími aktualizacemi napraví a Siri tak dožene Google Assistanta a Alexu.

 

Jen Apple Music? A co Spotify?

Další velké mínus, které nám Apple zatajil je to, že z reproduktoru si pohodlně přehrajete jen hudbu z Apple Music. Pokud máte předplatné Spotify, přehrávání vám sice půjde, ale celý proces bude komplikovanější, než v případě Apple Music. A to je škoda, protože Spotify má aktuálně téměř dvojnásobek uživatelů.

Reproduktor

Na rozpoznávání hlasu se zapomnělo

Poslední a za mě největší mínus se týká rozpoznávání hlasu, kterým HomePod, narozdíl od iOS zařízení vůbec nedisponuje. Pokud tedy budete připojeni se svým iPhonem na stejnou Wi-Fi síť, jako je HomePod, tak se kdokoli může zeptat například na vaše poslední SMS. To je obrovské bezpečnostní riziko a upřímně nechápu, jak si Apple něco takového může dovolit.

Co na HomePod říkáte? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: theverge.comKam dál?