Firma Apple

První Apple Store v Thajsku se otevře 10. listopadu v Iconsiamu


Apple oficiálně oznámil, že jeho první Apple Store v Thajsku bude otevřen 10. listopadu v 10 hodin tamního času. Stane se tak v Bangkoku v Iconsiamu.

Maloobchodní pobočka Apple Iconsiam na řece Čao-Praja bude ústředním bodem pro lidi, kteří si budou chtít vyměňovat nápady, učit se a vytvářet nové věci společně. Právě zde je to místo k inspirujícím a kreativním nápadům pro lidi v komunitě společnosti Apple.

Apple Store v Thajsku

To alespoň o své pobočce říká sama společnost, a tak jej také prezentuje. Protože se jedná o novou generaci jejích obchodů, tak samozřejmě nechybí prostor pro Today at Apple setkání, na které je právě v textu naráženo.


Bangkok

Jedná se o hlavní město Thajska a nejlidnatější město v zemi. Zaujímá 1 568 km² v deltě řeky Čao-Praja ve středním Thajsku a žije zde více než 8 milionů obyvatel, což je 12,6 % všech obyvatel země. Přes 14 milionů lidí (22,2 %) žijících v okolí metropolitní oblasti Bangkoku z něho dělá světové velkoměsto.

Originální název města zní: „Krung Thep Maha Nakhon Amorn Rattanakosindra Mahindrayutthaya Mahadilokpop Noparattana Radchhani Burirom Udom Rachnivet Mahastan Amorn Pimarn Avatarn Satit Sakututtiya Vishnukarm Prasit.“

Přeloženo do češtiny: „Město andělů, velké město, věčné a nádherné sídlo hinduistického boha Indry, vznešené město, kde je uloženo devět skvostných drahokamů (diamant, rubín, smaragd, žlutý safír, granát, modrý safír, měsíční kámen, zirkon, kočičí oko), královské město s mnoha velkolepými paláci a stavbami, věčné město, kde sídlí bohové a má svůj domov hinduistický bůh Krišna, město stvořené bohem Višnou.”

Takto dlouhý název by si jistě skoro nikdo nezapamatoval, a tak se mu zkráceně již od roku 1782 říká Krung Thep, tedy Město andělů. Přesto ho celý zbytek světa zná pod jménem Bangkok, což byl název původní osady, a znamená to pravděpodobně město oliv.

Zdroj: Wikipedie


Stáhněte si tapety

Obchodní komplex v thajském Iconsiamu není ještě dokončený, má být ale zpřístupněn den před samotným otevřením obchodu Applu. Až se tak stane, poskytne prodejní plochu pro celých 180 obchodů různých značek.

K příležitosti otevření nového obchodu mu Apple vytvořil i speciální logo. To je tentokrát minimalistické a připomíná kancelářskou sponku stočenou do loga společnosti. Pokud se vám líbí, můžete si jej stáhnout i na plochu vašeho zařízení. Lze tak učinit pro MacBooky, iMacy, telefony iPhone i tablety iPad.

Zdroj: 9to5mac.com