Proč iPhone nikdy nevydrží déle než jeden den?

8. března proběhl velmi zajímavý rozhovor na téma iPhone a výdrž baterie, ve kterém byla zodpovězena otázka „proč iPhone nevydrží déle než jeden den?“.

Každým rokem nám Apple představuje nové vlajkové lodě pro daný rok. Každým rokem si děláme falešné naděje, že dostaneme do rukou iPhone, který vydrží déle než jeden den. Nemálo uživatelů sní o tom, že nebude muset na aktuální kapacitu baterie myslet. Ovšem to je jenom sen, který se zřejmě nikdy nesplní.

 

iPhonu s delší výdrží baterie se jen tak nedočkáme

Známý profesionál přes Li-Ion baterie se na toto téma zaměřil a prohlásil velmi znepokující zprávu. Podle něj se u iPhonu s výdrží baterie více než jednoho dne nikdy nedočkáme. Důvod je prostý. Technologie jde čím dál rychleji dopředu a uživatelé chtějí být těmito novinkami přímo pohlceni. Většina společností je tak nucena jít s davem, a představují zařízení s čím dál vyšším rozlišením a dalšími zbytečnostmi.

iphone6s_fb

 

8. března se uskutečnil velmi zajímavý rozhovor, ve kterém byl vyzpovídán hlavní věděcký šéf firmy Wildcat Diskovery Technology. Dee Strand se nám snažil vysvětlit, proč Apple nepředstaví iPhone, který by vydržel déle než jeden den na jedno nabití.

„Otázky podobného typu opravdu miluji. Má odpověď je nikdy.”

„Společnost Apple své baterie vylepšuje každým rokem, ovšem firma chce také přidat další funkce (které chcete i vy). Větší a jasnější displej, více aplikací, nové dotykové funkce v podobě 3D Touch, a další. Všechny tyto funkce jsou navrženy pro práci tak, aby váš telefon (doufejme) vydržel celý den. Baterie bude vždy lepší, ovšem výkon iPhonu se bude též výrazně zlepšovat.”

Baterie jsou v podstatě vylepšovány jako CPU, ale ne natolik, aby předběhly energetickou náročnost. Jedna z největších telekomunikačních firem, AT&T, plánuje první testování nové bezdrátové sítě 5G, která nabídne rychlost stahování 1 GB/s. Apple údajně plánuje také zvětšit úhlopříčku displeje. To vše bude mít daleko větší vliv na baterii než dosavadní používaná technologie. Ovšem energetická náročnost vůči baterii zůstane stejná, takže zůstaneme tam, kde jsme s jednodenní výdrží iPhonu.

Apple prý zvažuje přejít na nový typ baterie v podobě palivových článků. Každopádně se potýká s problémy, takže je vše zatím ve hvězdách.

Zdroj: CultOfMacKam dál?