Apple ukazuje, jak přední kamera iPhone dokáže změřit zdravotní funkce

Další udělený patent Applu popisuje, jak může být přínosná přední kamera iPhone pro změření zdravotních funkcí. Dočkáme se novinky už letos?

Celé řešení počítá s předním horním panelem iPhonu. Nejedná se tedy pouze o přední kamera, ale o celou sadu senzorů, které se vedle ní nacházejí. Jak jsme mohli vidět z úniků nového iPhonu 8, není vyloučeno, že bude využívat rovnou dvojici předních kamer a řadu senzorů. V patentu se ukazuje jak kamera, tak senzor přiblížení (proximity senzor) a senzor osvětlení (light senzor). Ty ve vzájemné spolupráci mohou dokázat výpočet zdravotních dat.

 

Přední kamera iPhone a další senzory

 

Data, která pak budou senzory a kamera schopny poskytnout, jsou třeba tělesný tuk v těle, EKG, ale i další a mnohem složitější, založena na dalších výpočtech. V praxi bychom se tak mohli dočkat toho, že přiložíte prst na přední kameru a telefon vám na základě získaných dat poskytne informace o vašem krevním tlaku, saturaci kyslíku v těle, obsahu tuku a dalších.

Přední kamera iPhone

Současné technologie v aktuálních iPhonech už dovolují podobné metody aplikovat. Apple je ale ještě nevyužil. Pro optimální měření a rozšíření objemu zdravotních dat a jejich typu, bude muset americká společnost integrovat do nových iPhonů lepší senzory. Uvažuje se o fotodiodách na bázi india, gallia a arsenidu. Ty by mohly detekovat větší spektrum světla a umožnit lepší výsledky.

 

Uvedení na trh ještě letos? iPhone 8 je příslibem

Stejně jako u jiných patentů, které Apple nedávno zveřejnil, není jasné, kdy bude jeho vynález integrován do finálního produktu. Možná už iPhone 8 se dočká rozšířených funkcí těchto senzorů a přední kamery. Zájem cupertinské společnosti o zdraví je enormní, takže se v blízké době určitě můžeme těšit na další inovace v tomto odvětví.

 

 

 

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?