Aplikace a HryHry způsobující závislost

Co právě hraji – PvP řež Star Wars: Force Arena


Léto končí, těšení se na událost letošního roku však bude teprve postupně zesilovat. Zkrátit tuto dobu čekání na premiéru filmu Poslední z Jediů, si můžete i díky hře Star Wars: Force Arena.

Tento seriál je zaměřen na jeden i více herních titulů, které zrovna hraji, nebo jsem hrál, v uplynulém týdnu. Nejedná se o recenzi, návod, a ani žádné škatulkování, spíše jde jen o takovou polemiku nad tím, jak jsem na těch hrách vlastně závislý.

Ono to sice uteče docela rychle, ale premiéra je stanovena až na 15. prosince letošního roku. Proto, pokud, jste fanoušky Hvězdných válek, jistě vezmete arénou síly za vděk. Chladní ale nemusí zůstat ani všichni ostatní, protože pařba je to docela dobrá. Jen kdyby nebyla tak nepřehledná. K tomu ale později.

 

Po vzoru MOBA her

Star Wars: Force Arena je realtime strategie, kterou hrajete proti ostatním hráčům rozesetým po celém světě. Vaším úkolem je zlikvidovat nepřítelův štít a zničit jeho základnu, loď, nebo cokoli jiného, co se za ním ukrývá. Ten samý úkol však má i váš protihráč.

Na začátku máte jednoho hrdinu, kterému poskytujete podpůrné prostředky – vojáky, letecký útok, nebo speciální postavu, která zlepšuje jeho statistiky. Ideálním spojením tak je třeba Luke a starý Ben Kenobi, Han má zase Žvejkala, Císař zase svou gardu atd.

Hrací plocha je ale docela malá a celá řež netrvá déle než tři minuty. Proto není času nazbyt, reagovat a rozhodovat se musíte tedy rychle. Každá smrt hrdiny pak přináší zpomalení vašeho tlaku a výhodu pro soupeře, protože jeho obnova něco trvá.

Každá jednotka navíc stojí určitý počet energie a energie máte jen 10 bodů, přičemž jeden dílek se doplní až za nekonečné tři vteřiny. Jakmile si jednou zahrajete, pochopíte. A třeba vás hra chytne. Možná ale jen do té doby, než přijde na řadu ta méně zábavná část.


Star Wars (česky Hvězdné války) je série sci-fi filmů, které byly natočeny ve dvou sériích v letech 1977, 1980, 1983 a 1999, 2002, 2005 Georgem Lucasem a jeho společností Lucasfilm. Na sérii filmů navazuje rozsáhlá literatura, rozvádějící dějovou linii do minulosti i do budoucnosti, i karetní a počítačové hry, seriály a další výtvory. V roce 2012 koupil Lucasfilm mediální konglomerát The Walt Disney Company a součástí obchodu se stal i převod práv na filmovou ságu Star Wars.

Celé dílo představuje konflikt mezi řády Jedi a Sith, jejichž přívrženci mají schopnost ovládat vesmírnou Sílu. Celá hexalogie popisuje životní příběh Anakina Skywalkera (Darth Vadera), který se z rytíře Jedi stane učedníkem Temné strany Síly. Vedle toho stojí snažení Darth Sidiouse, arcizloducha, který chce ovládnout galaxii. Kromě hlavní linie má děj mnoho zápletek, chvíle napětí, humor, mezilidské vztahy, velkolepé bitvy a další ingredience space opery. Specialitou ságy jsou souboje se světelnými meči, které George Lucas vymyslel.

Zdroj: Wikipedia


 

Kartičky vládnou (nejen) mobilnímu hraní

Hra je modelu freemium, takže platíte za obsah. Zde se budete honit zejména za charaktery, které si otevíráte v jednotlivých balíčcích. Ty s postupem hraní zlepšujete a vylepšujete jim i jejich podpůrný tým, který máte složený z „řadových“ vojáků, jako jsou ti klonoví, stormtroopeři atd.

Je to tedy ustavičný hon za tvorbou lepšího týmu. Vylepšení je přitom spousty a možností ještě více. Když však tento neduh kousnete, do hry se zažerete a bude vás opravdu bavit. Třeba i déle, než jen do premiéry nového bijáku ze světa Star Wars.

Item not available.