Apple označil jeho poslední polykarbonátový MacBook jako obstarožní

Poslední plastový 13placový MacBook z roku 2010 byl Applem přidán na „obsolete“ a „vintage“ list. Již pro něj nebude poskytovat podporu.

13palcový plastový MacBook přišel na trh už v roce 2006 jako možná náhrada za tehdejší modely iBook. S posledním větším redesignem pak přišel v roce 2009, kdy dostal jednolité (unibody) polykarbonátové tělo. Apple jej přestal prodávat v roce 2011, tehdy totiž představil jeho náhradu v podobě MacBooků Air s úhlopříčkami displeje 11 a 13 palců.

počítač

Jako „vintage“ je tak označený v Turecku a USA, jako „obsolete“ pak ve zbytku světa. Není ale jediným modelem, který Apple zařízl. „Povýšení“ do vysloužilého stavu se dočkal i 13 a 15palcový model MacBooku Pro s označením Mid 2009. Společnost Apple má pro případ, že některému svému produktu ukončí oficiální podporu, vytvořené speciální stránky Neprodávané a zastaralé produkty.

počítač

 

Vintage X Obsolete

Ve Spojených státech a Turecku se obstarožní produkty označují jako „vintage“, všude jinde ve světe jsou označeny nálepkou „obsolete“, přičemž obě slova mají stejný význam, a to „zastaralý“. I přes tyto rozdíly společnost Apple ještě rozlišuje fakt, že produkty staré mezi 5 až 7 roky nazývá jako „vintage“ a výrobky starší než sedm let označuje slovem „obsolete“.

počítač

V obou případech to ale znamená to samé – konec oficiální podpory a nadále se již nebudou vyrábět ani žádné náhradní díly. Nutné opravy budou provedeny už jen ze skladových zásob. Pokud tedy nějaký z těchto produktů máte, s opravou určitě na nic nečekejte.

počítač

Zdroj: AppleInsider.com

Zdroj obrázků: AppleInsider.comKam dál?