Plusminus

Plusminus


V pátečním Plusminus se vám tři redaktoři pravidelně svěřují, co je za uplynulý týden potěšilo, a co naopak naštvalo. Je to takové nahlédnutí do jejich nejen jablečného života.

Tomáš

Tomáš Svoboda
administrátor a majitel

Plus Spousta nápadů

Máme hromadu, opravdu velkou hromadu nápadů, co dál na Applišti podnikat. Jistým omezením je čas, kterého se nám v poslední době moc nedostává. Takže držte palce a hlavně nám zachovejte svoji přízeň!

Minus Zvětšení displeje iPhonu?

Řeknu vám, že ničeho se více nebojím, než zvětšení displeje další generace jablečného telefonu. Současné rozměry mi naprosto vyhovují a když potřebuji větší displej, prostě si vezmu iPad mini. Takže prosím, nezvětšujte!

[divider scroll_text=””]

Pavel

Pavel Vejnar
Redaktor

Plus Siri a Shazam

Včera jsme vás informovali, že nový iOS bude mít zabudovanou databázi Shazam přímo v Siri. To by znamenalo, že by Siri měla další funkci v podobě detekce názvu právě hrajících písní. Je to velmi lákavé, vidím však velkou komplikaci v porozumění. Pokud se budu chtít zeptat, jak se píseň jmenuje, budu pravděpodobně již ve velmi hlučném prostředí. Přesto však této myšlence fandím a těším se na výsledek.

Minus The Expert

Pokud jste technický typ člověka nebo by vás zajímalo, jak technik vidí okolní svět, přesně to vystihuje video The Expert. Je to uděláno velmi zábavnou formou vedoucí k absurdní myšlence, aby to pochopil opravdu každý. Mínus však dávám proto, že to není vtip, ale bohužel realita.

[divider scroll_text=””]

Marek

Marek Veselý
Korektor a Redaktor

Plus Magic The Gathering

Zhruba po 10 letech jsem se vrátil k této bezvadné karetní hře. Poprvé jsem se k těmto kartičkám dostal v roce 1999, kdy mi bylo 11 let. Poslední dobou nemám moc volného času, a tak jsem přemýšlel, jaký „koníček” do něj zařadit. Koupil jsem tedy pár předpřipravených balíčků a vydal se bojovat do světa magie. Možná se vám to zdá infantilní, ale proč si neudělat radost i v dospělosti.

Minus Elektrikáři

Na sousedním pozemku se začíná stavět rodinný dům, a zrovna dnes se nějak přepojuje elektřina. Dopisuji svou část Plusminus, v tom zazvoní elektrikář, že nás na chvíli odpojí. Když už ale zazvonil potřetí, do toho mi štěkal pes, tak jsem se vážně naštval. Prý jestli mu neuvařím vodu na kafe. Tak to tedy ne, jsme v roce 2014, milý pane!