Proč používat originální pouzdro na iPhone od Applu?

Mnoho uživatelů si koupí drahý iPhone a pak hledají nejlevnější obal či pouzdro, aby ušetřili nějakou tu korunu. Proč používat originální pouzdro na iPhone?

Odpověď je dle mého názoru jednoduchá – originální obaly by se měly kupovat a rozhodně by se na nich nemělo šetřit. Na trhu je nespočetné množství všemožných obalů (plastové, silikonové, kožené, flipové či otřesná „ponožka“). Obaly se dají sehnat například na Aliexpressu už od 0,50$ (10 Kč) ale také si můžete koupit originální obal na váš iPhone přímo od Applu a to za mnohonásobně vyšší cenu, která může být vyšší než 1 000 Kč. V čem se ale pouzdra od samotného jablečného výrobce tak liší?

V prvé řadě je to vzhled. Originální pouzdro od Applu bylo samotným Applem navrženo společně s daným typem iPhonu. Máte tedy „záruku“ toho, že obal bude k iPhonu designově sedět a neudělá vám žádnou ostudu. Poté je to také kvalita zpracování a kvalita použitých materiálů (není silikon, jako silikon).

 

Pouzdro by mělo chránit displej

Co mi ale přijde nejzajímavější je funkce, kterou pouzdro poskytuje displeji. Pokud si všimnete, tak mnoho pouzder chrání pouze záda iPhonu. Proč si ale na svém iPhonu chráníme záda? Vždyť ta se tolik poškrábat nemůžou a ještě nedávno byly poslední modely iPhonů kovové (v případě skleněných zad se to dá ještě pochopit, ale v případě kovu mi pouzdro zkrátka nedává smysl).

Originální pouzdro ale lehce vyčnívá přes hrany zařízení a končí někde cca 1-2 mm nad displejem. Díky tomu tak nemusíte používat ochranné, tvrzené sklo – pokud vám iPhone spadne, náraz by měly vždy absorbovat hrany zařízení, tj. pouzdro. Stejně tak lze iPhone položit na stůl displejem dolu a nebát se, že se displej poškrábe – nepoškrábe, protože není v kontaktu se stolem.

Ač se to zdá zvláštní, tak mnoho výrobců na tento detail nemyslelo a většina pouzder tak chrání pouze záda. Pouzdro od nějakého neznámého výrobce tak nepřekrývá hrany přístroje a v případě pádu je zde celkem velká šance, že se displej rozbije.

 

Ne každý obal pasuje do stojánku

Pokud si zakoupíte obal od nějakého výrobce třetí strany, tak se vám také může stát, že svůj iPhone nevložíte například do stojánku, či reproduktoru. A to jen z toho důvodu, že výrobce při navrhování obalu nepoužíval mozek a konstrukci obalu navrhl i na spodní hranu zařízení, která brání kontaktu například s lightning konektorem v „kolébce“. To se vám opět u originálního pouzdra nestane a máte zaručeno, že iPhone vložíte s obalem kamkoli.

Pokud máte na originální pouzdra od Applu zálusk, tak můžete vybírat mezi kvalitním a levnější silikonovým obalem, či dražším koženým. Pouzdra jsou nabízena v mnoha barevných variantách, takže si vybere snad každý. Třešničkou na dortu je také přítomnosti elegantního loga Apple na zádech obalu, které má vždy velice podobný odstín, jako samotné pouzdro.

Originální pouzdra k iPhonu lze zakoupit například na stránkách Apple Storu.Kam dál?