iPadMac

Apple musí dát OLED displej do iPadu a MacBooku, jinak dostane pokutu

iPhony s OLED displejem se neprodávají tak, jak Apple čekal


Poněkud absurdní situace nastává u Applu, protože nedokáže plnit smluvní závazky vůči Samsungu. OLED displej do iPadu je řešením.

Apple určitě bude osazovat i další své produkty OLED displeji. V současnosti tak činí jen u Apple Watch a nejdražších iPhonů. Nevýhodou větších OLED obrazovek je samozřejmě jejich cena, ale za to poskytují o mnoho lepší zobrazení než LCD panely.

OLED displej do iPadu, nebo bude pokuta

Kalifornská firma odebírá OLED obrazovky pro své telefony od společnosti Samsung Display. Bohužel, Apple měl velké oči a nedokázal odhadnout odbyt iPhonů s těmito panely. Ten je menší, a proto se zřejmě nevyhne smluvní pokutě. Řešením může být integrace panelů do dalších zařízení a to hlavně do iPadů a MacBooků.

OLED displej do iPadu
Současné Apple telefony s OLED displejem – iPhone Xs a iPhone Xs Max

Zatím je brzy říkat, že použití OLED displejů do dalších zařízení bude řešením tohoto sporu. Dává to ale určit smysl a konkurence už OLED panely do tabletů a notebooků dokázala umístit. Například tablety Samsung Galaxy Tab S vynikají mimo jiné svými OLED displeji. Notebook Lenovo ThinkPad X1 Yoga nadchnul spoustu recenzentů.

Další větší aktualizace MacBooků Pro má přijít v roce 2021 a změna technologie displeje je velmi pravděpodobnou novinkou. Analytik Ming-Chi Kuo si spíše ale myslí, že nejdříve dostanou Aplpe produkty s větším displejem mini-LED obrazovky. Později pak může přijít OLED.

Možná nejpravděpodobnějším řešením je ale osazení nástupce iPhonu XR OLED displejem. Spekulace k tomu směřují a určitě by si to telefon zasloužil. U současná verze je právě největším negativem LCD obrazovka.

Zdroj