iPhone

Ohebný displej je budoucnost, říká spoluzakladatel Applu


Ohebný displej je dle spoluzakladatele Applu Steva Wozniaka budoucností. Cupertinu prý v této oblasti začíná ujíždět vlak.

Steve Wozniak, spoluzakladatel firmy Apple a dobrý kamarád Steva Jobse, poskytl zajímavé interview pro server Bloomberg. Dotkl se také témat, která popisují nadcházející trendy v oblasti mobilních technologií. Zaměřil se hlavně na ohebné displeje, které už můžeme reálně vidět v podobě smartphonů od společností Samsung a Huawei.

Steve Wozniak promluvil o raných dnech Applu a spolupráci se Stevem Jobsem

Wozniak přitom vyjádřil obavy, zdali Applu neujíždí vlak. Konkurence vidí v nové technologii velké příležitosti a Cupertino zatím mlčí. Obě konkurenční firmy představily na nedávném kongresu MWC v Barceloně své poslední výdobytky.

Samsung Galaxy Fold má ohebný displej s až 7,3palcovou úhlopříčkou. V režimu telefonu pak jde o velmi kompaktní rozměr 4,6 palců. Na zadní straně najdeme celkem šest kamer. Zařízení vypadá velmi zajímavě, ačkoli se nedá ubránit dojmu, že jde stále spíše o prototyp a zejména design je místy zvláštní. Každopádně si Samsung věří s cenou a za nový smartphone žádá 1 980 USD.

Samsugn Galaxy Fold s ohebným displejem

Huawei na sebe nenechal dlouho čekat a pár dní na to představil odpověď v podobě Mate X. Tento smartphone se dá rozložit do režimu tabletu s až 8palcovou úhlopříčkou. Huawei vypadá už na pohled lépe díky odlišnému zpracování a zejména tenkosti. Rozložený totiž nabírá tloušťky pouze 5,4 mm a ve složeném režimu pak má 11 mm. Na druhou stranu cena šplhá k tučným 2 600 USD.

Huawei Mate X s ohebným displejem

Ohebný displej jako technologický směr

Wozniak jakožto hračička by také rád viděl obdobnou technologii u Applu. Myslí si, že se není nutné bát. Cupertino vždy dokáže překvapit. Dle spoluzakladatele Applu je pak firma dlouhodobým lídrem v oblasti biometrického ověřování (Touch ID, Face ID), a také v oblasti mobilních plateb. Konkurence však prý poslední dobou přebírá opratě inovací do svých rukou.

Do budoucna bude určitě zajímavé, zdali se Apple také vrhne do vod ohebných a skládacích telefonů. Přeci jen umí vzít zajímavé koncepty a přetvořit je v reálně využitelnou technologii.

Zdroj: 9to5Mac