iPhone

Ochrana životního prostředí a dat – to jsou nová videa kampaně „There’s More to iPhone“


Společnost Apple rozšířila kampaň, ve které chce uživatelům ukázat skryté přednosti telefonu iPhone. Videa jsou na téma ochrana životního prostředí a dat.

Tato reklamní kampaň, která se jmenuje „There’s More to iPhone“, byla nově spuštěna ve Spojeném království a Francii. Každé z tria videí však nepřesáhne ani 14 sekund. Jejich sdělení je nicméně zcela jasné. Prioritou je ochrana životního prostředí a vašich dat.

 

Samotná kampaň byla zahájena už v loni a to na území Německa. Jejím cílem je ukázat zařízení společnosti jako odpovědné za vaše data ale i to, že se snaží minimálním způsobem zatěžovat životní prostředí. Apple zde zdůrazňuje zejména jeho recyklační program, kdy maximum možných komponent znovu použije na výrobu nového zařízení, čímž dosáhne „minimální“ těžby nerostných surovin.

https://youtu.be/unDGr_-SST4

 

Co se ochrany dat týče, americká společnost zmiňuje, že by vaše data nikdy neprodala. Také mluví o možnosti vzdáleně váš iPhone uzamknout a smazat, když jej třeba ztratíte, či vám je odcizen. Co se bezpečnosti týče, díky Face ID a Touch ID je Apple skutečnou špičkou. Na druhou stranu jsou známy četné úniky informací (zejména fotografií) z iCloudu.

 

Ochrana životního prostředí je důležitá

A nejen pro Apple, chtělo by se dodat. Na každé konferenci, na které představuje nové produkty, na ni přijde řeč. Např. když společnost představovala nový MacBook Air, zmínila, že jeho hliníkové šasi je kompletně vyrobeno z recyklačního programu. Ekologie je ale důležité téma, které je propíráno stále více a více.

Apple vydal nové video návody, made with iPad Pro. Ovládněte s nimi váš tablet naplno

A má to také svůj smysl. Dokonce i medaile na Letní olympijské hry, které se budou konat v roce 2020 v Tokiu, budou kompletně vyrobeny z recyklovaných elektrozařízení. Ty totiž obsahují nejen množství bronzu a stříbra, ale i zlata. Reklamní kampaň na jejich sběr po celém Japonsku přitom byla poměrně chytře cílená – chcete být i vy součástí her? Odevzdejte na vyhrazených místech svá již nepoužívaná elektrozařízení.

Zdroj: AppleInsider.com