iPhone

iPhone 6s nebude mít s ochrannými skly ani fóliemi problém


Po tom, co Apple představil iPhone 6s s jedinečnou funkcí displeje 3D Touch se začaly lidé ptát „Bude na novém iPhonu 6s fungovat krycí sklo a fólie?”. Odpověď je ano, ale má to svá omezení.

Obecně lze technologii 3D Touch považovat jako evoluční a pro někoho možná i revoluční způsob ovládání telefonu. Ať už je to tak, či onak, 3D Touch dokáže rozeznávat míru tlaku na displej a podle toho se taky i systém v iPhonu, tedy iOS, chová. Pokud na ikonu aplikace na domovské obrazovce přitlačíte, otevře se vám rychlá nabídka nejčastějších akcí. Pro fotoaparát to je například rychlé pořízení selfie, natočení videa nebo pořízení klasické fotografie.

iphone6s_3dtouch

Když tuto technologii Apple na své keynote představil, ihned po jejím skončení vyvstanuly jisté obavy ohledně krycích skel a ochranných fólií na displej. Zákazníci Applu zaplavili fóra dotazy typu „Budu moci dát na iPhone 6s ochranné sklo?”. Odpověď na vznesené dotazy přinesl sám Phil Schiller, šéf marketingového oddělení serveru 3D Techtronics, který na emailový dotaz odpověděl, že ochranné fólie lze u nových iPhonů použít, ale pouze pokud dodrží podmínky stanovené společností Apple.

iphone6s_folie_sklo

Aby byly ochranné fólie či skla v souladu s pravidly Applu, musí dodržet pár podmínek. Musí být z elektricky vodivých materálů, aby fungoval dotyk, nesmí obsahovat vzduchovou mezeru mezi dotykovou vrstvou a nesmí být více než 0,3 mm tlusté.

Jak moc zhorší krycí skla dotykové vlastnosti displeje iPhonu 6s, ukáže až praxe.

Zdroj: 3D Techtronics