Příslušenství

Jak vybrat ten pravý obal na mobil a neztratit moc času


Když jsem před časem sháněla obal na mobil, hledala jsem něco pěkného, funkčního a trvanlivého. Něco, co ochrání můj smartphone před pádem, poškrábáním a jinými nástrahami, které přináší hektický život. Zde je několik cenných tipů, na které jsem během výběru narazila.

Zapomeňte na levný odpad

Zaměřte se na kvalitu. Levné pouzdra na mobil, která seženete za pár korun, nemusí splnit svůj účel – právě naopak. Uvědomte si, že s mobilem trávíte (možná) více času než s partnerkou. Zní to strašidelně?

obal na mobil

Průměrný dospělý člověk se dívá do mobilu až 2,5 h denně. Ve své bezprostřední blízkosti ho máme prakticky stále. Nosíme ho po kapsách, v batozích, často společně s klíči, které způsobují škrábance.

 

Zvažte svůj životní styl

Hektické tempo, časté cestování, nebo malé děti v rodině? Váš smartphone, je váš pracovní nástroj a zaslouží si ochranu. Zamyslete se nad způsobem svého života. Zalití vodou je více pravděpodobné během letních měsíců a víkendů. Naopak největším strašákem je poškrábání displeje klíči nebo pád mobilu a rozbití displeje.

 

Chraňte ho před pádem

Kolikrát jste už vyměňovaly rozbité sklo na displeji? Dříve či později se to stane každému. Ten pocit, když vidíte svůj mobil letět po betonových schodech, důvěrně znám. Oprava prasklého skla na mobilu je poměrně běžnou záležitostí.

obal na mobil

Jako základní ochrana může posloužit silikonové pouzdro, které zakrývá problematické hrany na mobilu a absorbuje nárazy. Servis mobilů často využívají také teenageři, jejichž častým problémem je zasednutí nebo zastoupení mobilu – v tomto případě je rozumné vyzkoušet bumper kryty s hliníkovou konstrukcí.

 

Předvídejte škrábance

Displej je pro smartphone klíčovou záležitostí. Používáme ho denně. Přesto se jen málokdo zabývá otázkou, jak by fungoval v případě poškrábání. I drobný škrábanec nebo prasklina totiž může snížit radost z používání telefonu. Na výběr máte dvě možnosti – plastovou fólii nebo tvrzené sklo. Osobně bych si raději vybrala tvrzené sklo.

 

Jděte za svým srdcem

Vytvořte si vlastní, designový obal na mobil za pár minut. Při tvorbě můžete použít fotku nebo grafiku z vlastní tvorby. Ať už chcete potěšit své blízké pěkným dárkem nebo se odlišit originálním pouzdrem před kamarády – tato volba se týká zejména silikonových pouzder.

 

Jak si vyrobit vlastní obal na mobil?

Srdce domácího kutila zaplesá při pohledu na následující video. Silikon je zdraví nezávadný materiál, se kterým můžete pracovat i v pohodlí domova. Tak co? Jak chráníte svůj telefon před poškozením vy?