Mac

Nový Mac mini je tady. Jedná se o vstupní bránu do světa počítačů Apple


Apple na jeho skončené keynote v New Yorku představil dlouho očekávaný počítač Mac mini. Samozřejmě jej vylepšil po všech stránkách.

Je malý, vesmírně šedý a výkonný. Navíc se pořád jedná o nejlevnější počítač Applu. Nedostanete k němu sice monitor, klávesnici ani myš, ale i tak se vám může skutečně vyplatit. Po čtyřech letech tak dostal Mac mini skutečně takovou aktualizaci, kterou si zasloužil.

Mac mini

Na výběr máte ze dvou řad. Jedna nabízí čtyřjádrový 3,6GHz Intel Core i3 procesor s 6MB L3 mezipamětí. Druhá šestijádrový 3,0GHz Intel Core i5 (Turbo Boost až 4.1GHz) s 9MB L3 mezipamětí. Přítomná je ale i konfigurace na přání. Jedná se o šestijádrový 3,2GHz Intel Core i7 procesor (Turbo Boost up to 4.6GHz) s 12MB L3 mezipamětí.

Mac mini

Paměť operační si můžete zvolit od 8 GB až po 64 GB. Jedná se o 2 666MHz DDR4. SSD disk můžete mít „jen“ 128GB, nebo klidně 2TB. Grafika je Intel UHD Graphics 630. Mezi rozšiřujícími konektory pak najdete čtyři USBC/Thunderbolt 3 porty, dva klasické USB-A, nechybí ani ethernet nebo 3,5mm jack konektor či HDMI.

Mac mini

WiFi je 802.11ac specifikace, Bluetooth 5.0. Rozměry se pořád jedná o starou známou malou krabičku, jejíž váha nepřesahuje jeden a půl kilogramu. Důležitá je zde cena. Za levnější variantu se čtyřjádrovým procesorem zaplatíte 23 990 Kč, za dražší se šestijádrovým pak 32 990 Kč. Pokud by vás zajímala maximální možná konfigurace, vyšplhá se cena až na závratných 132 tisíc.

Mac mini

Nový Mac mini můžete koupit již dnes, doručovat a prodávat se bude od 7. listopadu. Apple dnes hlavně inovoval. Představil totiž nejen novou generaci MacBooku Air, ale i iPadu Pro či Apple Pencil.

Apple představil nástupce MacBooku Air. Jaký je a co umí?

Zdroj: Apple.cz