iPhone

Nový iPhone bude v tomto roce nabízen v úhlopříčkách 6,1 a 6,5 palců

Stále více signálů naznačuje, že trojitý objektiv není jen spekulací vycucanou z prstu


Nový iPhone s úhlopříčkou 6,1 palce bude pravděpodobně podobným telefonem jako je nyní iPhone XR, akorát s tenčími rámečky a místo LCD použije Apple OLED technolgii.

Známý japonský blog MacOtakara přinesl informaci, že letošní iPhony ponesou oba trojitý fotoaparát a mají být nástupci současných iPhonů XS a XS Max. Zatímco největší model by měl dostat nástupce se stejně velkou úhlopříčkou 6,5 palce, menší se z 5,8 dostane na 6,1. Tedy stejně, jako současný iPhone XR.

Nový iPhone bude znamenat velkou změnu

Blog je poměrně spolehlivým nositelem informací. Předpověděl například jako první, že iPhone 7 nebude disponovat 3,5mm jack konektorem. I tak je ale nutné brát podobné zprávy s nadhledem.

nový iPhone 2019
Možná podoba letošních iPhonů. Bude to iPhone XI a iPhone XI Max?

Jestli se skutečně Apple odhodlá k propašování trojitého mechanismu fotoaparátu do telefonu, bude se jednat nepochybně o velkou funkční i designovou změnu. Zdroj uvádí, že sice tloušťka celého těla se navýší, ale objektivy budou vyčnívat méně. Konkrétně u menšího modelu bude tělo silnější o 0,15 mm než u iPhonu XS, ale výstup čoček bude menší, asi 0,5 mm. Větší nástupce iPhonu XS Max si ponese o 0,4 mm tlustší tělo, ale s výstupem čoček o 0,25 mm menším.

Nové funkce budou stát za to

Apple by takové monstrum nedal do telefonu jen tak. Kromě zřejmých výhod, které více čoček skýtá (větší optické přiblížení, širší úhel záběru, méně šumu), se má jednat o fyzicky větší objektivy s větším snímačem. První skutečnost je důležitá pro průchod více světla a druhá zase pro kvalitu výsledného výstupu. Dá se předpokládat, že pixely budou větší a společně s vyšší světelností bude focení za šera daleko použitelnější.

Kromě nových fotografických možností se můžeme prý těšit i na oboustranné bezdrátové nabíjení, takže váš telefon může nabít jiný nebo třeba sluchátka AirPods. V balení by měl Apple dodat s telefonem i výkonnější 18W nabíječku s USB-C kabelem, který bude stále ale zakončený lightning konektorem. Oba modely budou už obsahovat OLED panel.

Těšíte se na letošní iPhony, nebo vás jejich vzhled odrazuje?

Zdroj