Nová váha od Withings dokáže varovat před infarktem i mrtvicí

Withings tento týden představil novou osobní váhu s revolučními funkcemi – dokáže varovat před infarktem a mrtvicí.

Withings Body Cardio je podle výrobce prvním přístrojem, který dokáže v domácích podmínkách varovat uživatele před rizikem infarktu, cévní mozkové příhody a dalších kardiovaskulárních onemocnění.

Withings
Váha Withings funguje na systému měření rychlosti pulsových vln. To znamená, že zaznamenává, jak rychle se krev dostane ze srdeční aorty do cév v chodidlech. Na základě tohoto měření Body Cardio dokáže detekovat kornatění tepen, které je zapřičiněné vysokým cholesterolem a krevním tlakem a následně způsobuje kardiovaskulární onemocnění.
Analýza možného rizika těchto onemocnění byla do příchodu váhy Body Cardio doménou pouze lékařských ordinací a byla určena především pro vybrané rizikové skupiny. Withings možnost zjistit zdraví svých cév nyní ale nabízí každému.
Nová chytrá váha od Withings je vyrobená z hliníku a tvrzeného skla a podle výrobce spolehlivě funguje na jakémkoliv povrchu od dřevěné podlahy po koberec. Vestavěná dobíjecí baterie by údajně měla na jedno nabití vydržet rok. Body Cardio samozřejmě komunikuje jako všechny ostatní výrobky od Withings s mobilní aplikací Health Mate, do které se mimo jiné ukládají statistiky dlouhodobého měření. Váha Body Cardio kromě funkce analýzy cév také samozřejmě umí spočítat BMI index, tělesnou konstituci a klidový srdeční tep.

 

Body Cardio není snadné sehnat

Nová osobní váha od Withings byla na trh uvedena tento týden, a v současné době ji je možné sehnat pouze na webu výrobce a v kamenných prodejnách Applu. Do dalších obchodních řetězců by měla dorazit v průběhu letošního léta. Cena Body Cardio je 179 dolarů. Tato váha momentálně není k dispozici ani v Apple Online Storu, a proto ji není možné nyní sehnat na českých stránkách Applu.
Zdroj: MacRumors.comKam dál?