Aplikace a HryiOSiPhoneSoftware

Movieloci – filmová místa


Projekt filmovamista.cz vypustil do App Store aplikaci Movieloci, kterou by si neměl nechat utéct žádný správný filmový fanoušek.

Pokud trávíte většinu času doma na zadku sledováním filmů, míjí se tahle appka účinkem. Jestli se vám ale podařilo najít rovnováhu mezi sezením u filmu a cestováním, můžete mít v iPhonu dalšího kamaráda.

Celá aplikace je velmi jednoduchá a po pár vteřinách vám bude celé ovládání naprosto jasné, za tohle dávám rozhodně palec nahoru. Po nastartování se na obrazovce ukáže mapa od Google, do které jsou zaznačena jednotlivá filmová místa, ty jsou slučována do značek s číslem, pokud je jich v okolí povícero. Po mapě je možné se libovolně pohybovat, případně si najít žádané město či lokalitu. Samozřejmostí je pak nalezení vaší polohy.

Takto nějak vás movieloci přivítá

Na mapě je vidět několik míst, kde probíhalo natáčení a po přesunu na další záložku je k nahlédnutí seznam na mapě zobrazených lokací. Pokud mapu oddálím, zobrazí se mi víc míst a seznam se rozroste.

Seznam míst odpovídá těm na mapě

Další záložka zobrazí už konkrétní filmy, které se v těchto místech natáčely.

Seznam filmů

Kterákoliv z těchto tří obrazovek vás pak může odkázat na podrobnosti o konkrétním filmovém místě.

Podrobnosti o filmovém místě

Z podrobností se pak můžete dostat na webovou stránku, kde se dozvíte všechny možné údaje o filmu nebo o lokalitě.

Mezi hlavní nedostatky patří nemožnost vyhledávat skrze filmy a teprve pak se zajímat o lokace, které se k těmto filmům pojí. Tvůrci ale uvažují o doplnění této funkce v dalším updatu. V hodnocení na App store se pak objevují i názory, které tvrdí, že pohyb v mapě je pomalý. Na mém iPhonu 4s jsem to nijak zásadně nepociťoval a iPhone 4 se sice zpomalil u míst, která byla špendlíky poseta, ale použitelné to stále bylo. Tvůrci si jsou vědomi i tohoto nedostatku a na zlepšení rychlosti se pracuje.

Určitě je třeba zmínit, že celý projekt a aplikace jsou dílem fanoušků a nadšenců, kteří nemají desetitisíce na vývoj. Aplikace je zdarma a je dělaná se zájmem a nadšením. Tohle se rozhodně cení.

Hodnocení:

+ jednoduché ovládání
+ mnoho filmových míst
+ vývojáři na aplikaci stále pracují
– nemožnost prohledávat filmy
– občas pomalejší mapa

  Aplikace: Movieloci
  Velikost: 2,2 MB
  Cena: zdarma