Monument Valley 2 je důstojným nástupcem prvního dílu

Po třech letech přichází druhý díl, Monument Valley 2. První díl znamenal revoluci, pokračování navazuje více než důstojně.

V roce 2014 přinesl první díl Monument Valley menší revoluci. Titul vypadal tak, jako ještě žádná jiná hra a do toho nám vývojáři ukázali zcela nový způsob hraní si s perspektivou.

Pokud sérii Monument Valley neznáte, tak vězte,že se jedná o velice hezky zpracovanou hru, ve které procházíte mnoha pestrými levely a co je na všem nejzábavnější – hra sází na optické klamy a hraní si s úhlem pohledu. To je velice chytlavá záležitost a společně s nádhernou grafickou a hudební stránkou to dělá ze hry velice silný titul, který zatím nemá konkurenci.

Monument Valley 2

 

Je „dvojka“ stejně dobrá jako revoluční první díl?

Pokud jste hráli první díl, tak druhý vás rozhodně nezklame – naopak, vás může i překvapit. Grafická stránka hry je provedena naprosto stejně, jako u původního Monument Valley. Druhý díl ale přidává navíc různé nové hrací techniky – používání světla na rostliny, nové optické klamy, či možnost hrát pár úrovní za dvě postavičky najednou.

Co se příběhu týče, tak zde figurují (zřejmě) matka a dcera, které se postupem hry nešťastnou náhodou rozdělí a po zbytek hry se hledají. Řekněme, že 70 % hry hrajete za jednu postavu a zbytek za druhou. Herní principy a ovládání postaviček jsou naprosto stejné, takže se vlastně jedná jen o grafickou úpravu figurky a nedá se tak říci, že by jedna postava uměla něco navíc, co druhá neumí.

Každé prostředí a úroveň, ve které hráč hraje, je odlišné a naprosto krásné. Dalo by se říci, že každá úroveň by se dala vytisknou a zarámovat jako umělecké dílo. Hra vás tedy rozhodně neomrzí a bude vás bavit. Jinak princip hraní je stále stejný – hráč musí projít úrovní z počátečního do koncového bodu.

Naopak, co mě na hře zklamalo, byla herní doba. Hra je ve všech ohledech úžasná a až na tento bod bych ji neměl co vytknout. Herní doba je ale tragická – dle vývojářů je to 1,5 hodiny a já mohu tento údaj jen potvrdit. Úrovní je sice poměrně dost, ale jsou celkem rychle dohratelné. Na druhou stranu, v prvním díle Monument Valley to s herní dobou také nebylo nijak slavné a vývojáři poté naštěstí vydali nové aktualizace s novými levely. Doufejme tedy, že to bude stejné i v případě druhého dílu.

Každé prostředí a úroveň, ve které hráč hraje, je odlišné a krásné. Dalo by se říci, že každá úroveň by se dala vytisknou a zarámovat jako umělecké dílo.

 

Pokud bych  měl být opravdový puntičkář, tak bych také mohl hře vytknout občasné nepřesné ovládání, ale to je opravdu malý detail.

 

Koupit či nekoupit?

Na tuto otázku odpovím jednoznačně ano, koupit – i když hra stojí 149 Kč a nabízí jen 1,5 hodinu zábavy. Pokud si hru koupíte a budete ji hrát, tak si budete vychutnávat každou úroveň a důkladně ji prozkoumávat. Každé prostředí je jedinečné a je to doslova slast pro oči. Vývojáři měli s titulem jistě dost práce a koupí této hry je jen podpoříte a možná autory motivujete k tomu, aby za pár let vyšlo Monument Valley 3.

Na druhou stranu také můžeme doufat, že v nejbližších týdnech či měsících vyjde nová aktualizace s dalšími levely.

Ještě abych nezapomněl – hru si nejlépe vychutnáte se zapnutým zvukem, v nejlepším případě s nasazenými sluchátky. Hudební stránka hry je také velice propracovaná a dá se u ní hezky odpočinout.

 

Klady

  • Grafická a hudební stránka
  • Důstojný nástupce
  • Vynikající atmosféra

Zápory

  • Herní doba
icon
Monument Valley 2ustwo Games LtdGames129,00 KčStáhnout
Po třech letech přichází druhý díl, Monument Valley 2. První díl znamenal revoluci, pokračování navazuje více než důstojně. V roce 2014 přinesl první díl Monument Valley menší revoluci. Titul vypadal tak, jako ještě žádná jiná hra a do toho nám vývojáři ukázali zcela nový způsob hraní si s perspektivou. Pokud sérii Monument Valley neznáte, tak […]

Hodnocení

Hratelnost
Grafika
Hudba a zvuk
Cena

Výborné

Shrnutí : Perfektní hra na odreagování, která vyžaduje přemýšlení nad jednotlivými úrovněmi. Za přijatelnou cenu nabídne úžasnou grafiku, skvělou hudbu a několik hodin zábavy.

User Rating: Be the first one !
98


Kam dál?